Česky English

V závodě žen dominovaly Nizozemky

Kompletní stupně vítězů obsadily v závodě žen reprezentantky Nizozemska, navíc ještě čtvrtá dojela Lucinda Brand, devátá Puck Pieterse a desátá Shirin Van Anrooij. Nejlepší z našich byla osmnáctá Kateřina Nash, která udržela i nadále dres vedoucí závodnice Světvového poháru.  

Reprezentantky Nizozemska si v Táboře uspořádaly mistrovství své země. Nejenom, že vybojovaly kompletní stupně vítězů, ale ještě další tři se vešly do první desítky.

V čele závodu jezdila krátce po startu dvojice Annemarie Worst a Ceylin del Carmen Alvarado, za nimi pak další dvě krajanky. Rozhodující okamžik závodu byl až závěrečný sjezd z horní části trati, kde Annemarie Worst zrychlila a dostačující náskok si přivezla až do cíle.

Pavla Havlíková sice skvěle odstartovala a pohybovala se v první desítce. Jenže pak se postupně propadla až za nejlepší Češku osmnáctou Kateřinu Nash, které závod evidentně nesednul a spíš se trápila.

Pořadí ženy (53 startujících): 1. Annemarie Worst, 2. Ceylin del Carmen Alvarado, 3. Yara Kastelijn, 4. Lucinda Brand (všechny Nizozemí), 5. Alice Maria Arzuffi (Ita.),…18. Kateřina Nash, 21. Pavla Havlíková, 30. Nikola Bajgerová, 32. Elizabeth Ungermanová, 35. Aneta Novotná (juniorka), 36. Kamila Janů, 41. Karolína Bedrníková (juniorka), 42. Jana Czeczinkarová, 43. Tereza Švihálková.

Kateřina Nash: „Dneska jsem neměla svůj den. Přesto hrozně moc děkuji pořadatelům a divákům, kteří jako vždycky byli skvělí. Udělala jsem pár chyb, navíc mi nejely ideálně ani nohy i soustředění bylo horší. Když se zrovna nedaří, tak se neustále musíme sbírat. Kdybych to měla předem vzdát, tak to nemá cenu dělat. Letošní cyklokrosová sezona je vyloženě můj koníček. Už od března mám v nohách asi třicet závodů biků, takže už mám odpracováno. A když jsem zajela dobře v prvních závodech, tak jsem chtěla pokračovat a uvidět jak mi to půjde. Nemám žádné velké plány, tak jak mi síly vydrží. A pokud má někdo bílý dres vedoucího lídra Světového poháru, tak nemůže nepřijet. A obzvláště domů, do Tábora.


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail