Česky English

V závodě žen dominovaly Nizozemky

Kompletní stupně vítězů obsadily v závodě žen reprezentantky Nizozemska, navíc ještě čtvrtá dojela Lucinda Brand, devátá Puck Pieterse a desátá Shirin Van Anrooij. Nejlepší z našich byla osmnáctá Kateřina Nash, která udržela i nadále dres vedoucí závodnice Světvového poháru.  

Reprezentantky Nizozemska si v Táboře uspořádaly mistrovství své země. Nejenom, že vybojovaly kompletní stupně vítězů, ale ještě další tři se vešly do první desítky.

V čele závodu jezdila krátce po startu dvojice Annemarie Worst a Ceylin del Carmen Alvarado, za nimi pak další dvě krajanky. Rozhodující okamžik závodu byl až závěrečný sjezd z horní části trati, kde Annemarie Worst zrychlila a dostačující náskok si přivezla až do cíle.

Pavla Havlíková sice skvěle odstartovala a pohybovala se v první desítce. Jenže pak se postupně propadla až za nejlepší Češku osmnáctou Kateřinu Nash, které závod evidentně nesednul a spíš se trápila.

Pořadí ženy (53 startujících): 1. Annemarie Worst, 2. Ceylin del Carmen Alvarado, 3. Yara Kastelijn, 4. Lucinda Brand (všechny Nizozemí), 5. Alice Maria Arzuffi (Ita.),…18. Kateřina Nash, 21. Pavla Havlíková, 30. Nikola Bajgerová, 32. Elizabeth Ungermanová, 35. Aneta Novotná (juniorka), 36. Kamila Janů, 41. Karolína Bedrníková (juniorka), 42. Jana Czeczinkarová, 43. Tereza Švihálková.

Kateřina Nash: „Dneska jsem neměla svůj den. Přesto hrozně moc děkuji pořadatelům a divákům, kteří jako vždycky byli skvělí. Udělala jsem pár chyb, navíc mi nejely ideálně ani nohy i soustředění bylo horší. Když se zrovna nedaří, tak se neustále musíme sbírat. Kdybych to měla předem vzdát, tak to nemá cenu dělat. Letošní cyklokrosová sezona je vyloženě můj koníček. Už od března mám v nohách asi třicet závodů biků, takže už mám odpracováno. A když jsem zajela dobře v prvních závodech, tak jsem chtěla pokračovat a uvidět jak mi to půjde. Nemám žádné velké plány, tak jak mi síly vydrží. A pokud má někdo bílý dres vedoucího lídra Světového poháru, tak nemůže nepřijet. A obzvláště domů, do Tábora.


< Zpět

TV program ČT sport

Jednou větou

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail