Česky English

Neporazitelný Mathieu van der Poel opět prokázal svoji nadvládu

Fenomenální Holanďan Mathieu van der Poel dokázal v Táboře opět zvítězit a potvrdil, že v Táboře se mu tradičně daří. Naši reprezentanti skončili ve třetí desítce – Boroš dojel dvaadvacátý, Nesvadba hned za ním.

Závod mužů byl nesmírně dramatický a vyrovnaný, až do závěrečných metrů. Výsledek byl ale tradiční. Mathieu van der Poel potvrdil, že se mu v Táboře daří a ještě tu neprohrál.

I přesto, že MVDP startoval až ze třetí řady, brzy se prodral do čelní skupiny. Pak ho ještě přibrzdily technické problémy, ale ani tento handicap ho nerozhodil. Smečka Belgičanů v čele s Eli Iserbytem a Michaelem Vanthourenhoutem dupala do pedálů, ale marně. Mistr světa se dotáhnul do čela tři kola před koncem a pak šetřil síly na rozhodující úder. Ten přišel v horní pasáži trati. Stačilo pár rychlých šlápnutí a odpoutal se od svého stínu Iserbyta. Drobný náskok mu už stačil k prvenství.

Pořadí muži (47 startujících): 1. Mathieu van der Poel (Niz.), 2. Eli Iserbyt (Bel.), 3. Lars Van der Haar (Niz.), 4. Michael Vanthourenhout (Bel.), 5. Toon Aerts (Bel.),…22. Michael Boroš, 23. Jan Nesvadba, 30. Tomáš Paprstka, 40. Daniel Mayer.

Michael Boroš: „Spokojený rozhodně nejsem, měl jsem dnes hodně technických problémů a defekt. Po startu mě to odpojilo od hlavní skupiny, a proto to nakonec nedopadlo podle mých představ. Bylo to hodně uklouzané, ale pro všechny stejné. Takže si nemohu stěžovat.“

Jan Nesvadba: „Hned v nájezdu do terénu jsem se přimotal do pádu a odjížděl jeden z posledních. Potom jsem už jen bojoval, lidi mě hnali dopředu. Takže nakonec jsem s výsledkem docela spokojený. Dřív mi takhle nepovedený začátek závodu zkazil náladu. Ale dneska je takových závodů méně, takže jsem si to nedovolil vzdát. Terén mi seděl, bylo to atraktivní pro diváky. Mathieu jezdí jako člověk z jiné planety. Ať odstartuje úplně zezadu, přesto je schopný vyhrát.“

Tomáš Paprstka: „Bylo to hodně těžké a strašně rychlé. Hned po startu při nájezdu se to zašpuntovalo, takže jsem pár pozic ztratil. Předjet potom deset lidí, je nadlidský výkon. Ale jde to, což ukázal Mathieu. Jenom na to mít.“


< Zpět

TV program ČT sport

Jednou větou

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail