Česky English

Do písečného Koksijde vyrazí jedenáct Čechů v čele s lídryní K. Nash

Pouze jedenáctičlenná česká výprava se chystá na nedělní závod Světového poháru v písečném Koksijde.

Týden po Táboře pokračuje Světový pohár pátým závodem v belgickém Koksijde. Mezi přihlášenými figuruje i jedenáctka českých reprezentantů, v čele s lídryní kategorie žen Kateřinou Nash.

Písečné duny bývají pro naše reprezentanty tvrdým oříškem, přesto i zde sbírali medailové úspěchy. Před dvěma roky slavili stupně vítězů druhý třiadvacítkář Adam Ťoupalík a třetí junior Tomáš Kopecký. Ve stejném roce vybojovala v kategorii žen Pavla Havlíková v Koksijde desáté místo.

Loni dosáhl na písečné trati nejlepšího výsledku osmý junior Jakub Ťoupalík, Michael Boroš skončil mezi muži patnáctý a Kateřina Nash dojela dvacátá.

Právě Kateřina Nash má velkou motivaci, aby i po pátém závodu SP udržela průběžné vedení v celkovém hodnocení. Vede s náskokem 21 bodů před Kanaďankou Maghalie Rochette a 39 bodů ztrácí třetí Američanka Kaitlin Keough. Zatím šestá Nizozemka Annemarie Worst zaostává 71 bodů, když vynechala úvodní dva závody na americkém kontinentě a pak dvakrát zvítězila.

Junioři nastoupí na start pouze ve dvou, bronzový z Tábora Jan Zatloukal tento týden odpočívá. Nejpočetnější zastoupení mají v Koksijde třiadvacítkáři, kteří se představí v pěti. Ženy a muži pojedou ve dvou, reprezentovat budou Kateřina Nash a Pavla Havlíková, Michael Boroš a Jan Nesvadba.

 

 

Nominace reprezentantů na SP v Koksijde

Junioři: Matyáš Fiala, Matěj Stránský, náhradníci: Daniel Žvak, Václav Dostál

U23 muži: Josef Jelínek, Jakub Říman, Robert Hula, Jakub Ťoupalík, Karel Camrda, náhradník: Šimon Vaníček

Ženy: Kateřina Nash, Pavla Havlíková

Muži: Michael Boroš, Jan Nesvadba

 

Program závodů SP Koksijde

10:00 hodin junioři

11:30 hodin muži U23

13:30 hodin ženy

15:00 hodin muži

 

-peh-

 

 


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail