Česky English

Dovrší Paprstka v Jabkenicích zlatý hattrick?

Sobotní závod v Jabkenicích, zařazený do kategorie C2, je předposledním dílem letošního seriálu Toi Toi Cup. Na startu nebude chybět kompletní česká špička, ani lídryně Světového poháru Kateřina Nash.

Největším lákadlem v Jabkenicích bude pro cyklokrosové fanoušky zcela určitě start vedoucí jezdkyně průběžného pořadí Světového poháru Kateřina Nash. K cestě za vítězstvím by jí měly nahrávat nejen povětrnostní podmínky, když v průběhu noci by mělo pršet. Těžší a náročnější trať totiž Katce většinou vyhovují. Zcela určitě bude usilovat o své letošní čtvrté prvenství v Toi Toi Cupu Pavla Havlíková. Velmi zajímavý bude souboj o celkové vítězství v pohárovém klání, protože ve hře je hned několik kandidátek. Ze hry ještě není ani Kateřina Mudříková, která příjemně překvapila druhým místem v Kolíně. Do bojů o medaile mohou promluvit i zahraniční úřastnice – Nizozemka Anne Terpstra, Rakušanka Nadja Heigl a novopečená mistryně Slovenska Janka Keseg Števková.

V elitní kategorii mužů si brousí zuby na vítězství trio favoritů – Boroš, Nesvadba a Paprstka, kteří jsou v čele průběžného pořadí Toi Toi Cupu. Ze zahraničních účastníků se představí Belgičan Braam Merlier, Nizozemec Gosse Van der Meer, Polák Marek Konwa, ale i nový mistr Slovenska Matěj Ulík a jeho reprezentační kolega Ondrej Glajza.

Již dvakrát září jméno Tomáše Paprstky na jabkenické putovní trofeji, když zde vyhrál v letech 2017 a 2018. Přetaví znalost jabkenické tratě ve zlatý hattrick? „Doma v Kolíně mi to nevyšlo. Ale v Jabkenicích nejsou dlouhé táhlé roviny, ale spíš je to tady víc technické. Vyhovovaly by mi náročnější podmínky a blátíčko,“ přeje si kolínský jezdec.

Podle předpovědi počasí bude foukat silnější vítr, přes noc s krátkodobým deštěm a teplotou od šesti do osmi stupňů Celsia. „Konečně to bude ten správný kros,“ libuje si ředitel závodu Radek Beny Beneš.

Sobota 7. prosince

Program závodů Toi Toi Cupu:

9:45 hodin kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:25 hodin žáci (společně žáci starší + žáci mladší)

11:10 hodin kadeti

12:00 hodin junioři

13:00 hodin Open ženy (ženy Elite + ženy U23 + juniorky)

14:30 hodin Open muži (muži Elite + muži U23)

Text -peh-, foto -jsv-


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail