V Uničově se bude bojovat i mládežnické tituly a celkové pořadí Toi Toi Cupu

Vrcholem domácí cyklokrosové sezony bude mistrovství republiky mládežnických kategorií, které se uskuteční v sobotu v Uničově. V lesoparku Šibeník proběhne za doprovodu kamer České televize 19. ročník memoriálu Jaroslava Mráze i za účasti vedoucí ženy Světového poháru Kateřiny Nash. Závody žen a mužů jsou zařazeny do kategorie C1.

V sobotu se budou v lesoparku Šibeník rozdělovat nejen tituly v mládežnických kategoriích, ale současně i půjde o celkové pořadí letošního ročníku Toi Toi Cupu. Program domácího šampionátu začíná už v pátek, kdy uničovská cyklistika slaví 65 let založení. Velkou slávu odstartuje v kině Družba od 16 hodin autogramiáda známých cyklistických osobností, o hodinu později bude ve velkém sále promítán hodinový dokument – Uničovská cyklistika 65 let.

Trať se prodlouží o 150 metrů

Trať v Uničově je stejná a prakticky totožná jako loni. S jedinou změnou nás seznámil stavitel trati Kamil Mráz. „Okruh je z pětadadevadesáti procent stejný jako každoročně, pouze s jednou malou změnou. Po nájezdu do terénu, do borového lesíku, se nepokračuje po panelech nahoru, ale najede se do spodního lesíku, kde je asi stopadesátimetrová smyčka, po které se závodníci vrací zpátky na panelovou cestu. Technické služby to totiž krásně vysekaly, takže by byla škoda toho nevyužít,“ uvedl stavitel trati.

V lesoparku Šibeník nebudou chybět ani tradiční pasáže – průjezd bikrosovou tratí, dvě umělé překážky a sedmnáct nepravidelných schodů. „Kubínovy schody v Holých Vrších jsou sice kratší, ale prudší. Ty naše jsou zase delší a nepravidelné. Každý schod je jinak dlouhý, takže nevycházejí do kroku a navíc se pak závodníci rozjíždí do stoupání. A proto jsou dost náročné,“ vysvětlil Kamil Mráz.

Těsně před nájezdem do cílové rovinky musí ještě jezdci absolvovat dvě umělé překážky, které jsou vysoké čtyřicet centimetrů.

Momentálně panuje ve středu dopoledne v Uničově mráz s teplotou -6 stupňů. Mráz má ale do soboty povolit, vystřídat by ho měly přes den dešťové přeháňky. Počasí tedy slibuje pravý blátivý cyklokros, bude to nádherná podívaná.

I diváci si přijdou na své. V Uničově budou nainstalované dvě velkoplošné obrazovky – u bikrosové pasáže a v cílovém prostoru. Závod mužů odstartuje ve 13 hodin a bude vysílán v přímém přenosu České televize. Od 14:30 hodin je na programu závod žen, letos i za účasti vedoucí ženy Světového poháru Kateřiny Nash.

Slavnostní program odstartuje už v pátek

Uničovští organizátoři připravili před vrcholem české mládežnické cyklokrosové sezony zajímavý předprogram. Už v pátek je programu velká oslava, protože uničovská cyklistika letos slaví 65 let svého založení. Už od 16 hodin začne v kině Družba autogramiáda známých cyklistických osobností v čele s vedoucí ženou Světového poháru Kateřinou Nash, přítomna bude i česká královna letošní cyklistiky Romana Labounková, trenéři Pavel Vršecký, Petr Dlask nebo Svatopluk Henke, Vladimír Vondráček, František Jursa a další.

Od 17 hodin bude ve velkém sále promítán hodinový film o historii cyklistiky v Uničově – Uničovská cyklistika 65 let. Poté bude následovat beseda s bývalými uničovskými cyklisty spolu s významnými československými cyklisty.

 

Sobota 14. prosince

Program závodů Toi Toi Cupu:

9:45 hodin kadetky (společně kadetky a žákyně)

10:25 hodin žáci (společně žáci starší + žáci mladší)

11:10 hodin kadeti

12:00 hodin junioři

13:00 hodin Open muži (muži Elite + muži U23) C1

14:30 hodin Open ženy (ženy Elite + ženy U23 + juniorky) C1

Text -peh-, foto -jsp-


< Zpět

Jednou větou

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail