Česky English

Potvrdí favorité na titul svoje ambice nebo překvapí někdo další?

Poslední závod letošního roku v Čechách nabídne hned dvě zápletky. Mládežnické kategorie budou v Uničově bojovat o mistrovské tituly a navíc se na severu Moravy rozhodne o konečném pořadí letošního ročníku Toi Toi Cupu. Kdo má v jednotlivých kategoriích největší šance?

Bitva o mládežnické tituly bude v Uničově velkou událostí. Neméně zajímavé budou i poslední boje o pohárové body v letošním ročníku Toi Toi Cupu. V mládežnických kategoriích je matematika jasná. Do celkového pořadí se započítává devět nejlepších výsledků, dva nejhorší se škrtají. V kategorii mužů a žen se započítávají do celkového hodnocení výsledky všech sedmi závodů.

Kategorie kadetky a žákyně

Jednoznačnou vládkyní letošní sezony je Kateřina Hladíková (Ivar CS – Author team), která neokusila hořkost porážky a zvítězila ve všech deseti závodech! Prvenství v Toi Toi Cupu má již v kapse, otázkou zůstává, jak zvládne jako největší favoritka nejdůležitější závod sezony. Na zbývající dvě místa na pohárových stupních vítězů jsou dvě kandidátky. Zatím druhá Vanda Dlasková (TJ AŠ Ml. Boleslav) podávala v průběhu sezony vyrovnané výkony, pouze jednou dojela čtvrtá (Slaný) a osmkrát skončila na bedně. Pouhý bod na stříbro ztrácí Eliška Hanáková (Moravec team), která nasbírala pět druhých míst.

Dosud třetí Hanka Viková a čtvrtá Adéla Foltýnová budou bojovat už jen o celkové čtvrté místo. Okruh vyjmenovaných favoritek může v mistrovském závodě doplnit a překvapit „černý kůň“ Simona Spěšná, která má ze tří startů svém kontě druhé, třetí a páté místo.

Tip redakce: 1. Kateřina Hladíková, 2. Vanda Dlasková, 3. Simona Spěšná

 

Kategorie žáci starší a mladší

O titul i o celkové prvenství si to rozdají oddíloví kolegové z Dukly Praha Jan Faltýnek a Kryštof Král. Mezi oběma rivaly panuje vzácně vyrovnaná bilance - Jan Faltýnek se radoval pětkrát, Kryštof Král čtyřikrát. Pouze v Hlinsku jim vyfouknul vítězství Kryštof Bažant. Sobotní vítěz tak může zabít hned dvě mouchy jednou ranou – může si zajistit nejen titul, ale i celkové pohárové prvenství.

Dalšími medailovými kandidáty mimo uvedenou trojici mohou být Pavel Šumpík (Bike freaks Holice) a duo z Cycling Academy Tábor Tomáš Kraus a Adam Hošek.

Tip redakce: 1. Jan Faltýnek, 2. Kryštof Král, 3. Kryštof Bažant

Kategorie kadeti

Nejsledovanější bude pro fanoušky uničovské cyklistiky právě kategorie kadetů, největším želízkem v ohni totiž bude domácí Daniel Mráz. Uničovští vkládají do svého jezdce velké naděje, ani ředitel závodu Richard Dostál se netajil tím, že by si přál po dlouhých letech mistrovský dres pro domácí barvy. Mrázovi nahrává i dokonalá znalost zdejší trati, kterou mu stavilel trati a jeho otec Kamil ušil na míru.

Jenže jeho cestu za vysněným titulem se mu budou znepříjemnit další dva velcí favorité - lounský Adam Seeman a Filip Jech z Adastry Cycling. Jech má na kontě pět vítězství, Seeman tři a dvakrát se radoval Mráz.

V Toi Toi Cupu má za prvenstvím nejlépe nakročeno Filip Jech, který vede před Adamem Seemanem o tři body a o deset před Danielem Mrázem. Velkým překvapením by bylo, pokud by neskončila trojice největších favoritů na stupních vítězů.

Tip redakce: 1. Daniel Mráz, 2. Filip Jech, 3. Adam Seeman

Kategorie junioři

Závod juniorů má jednoznačného favorita - Jana Zatloukala. Na domácích tratích prohrál pouze hned v úvodním závodě v Mladé Boleslavi, kde nestačil pouze na Belgičana Belmanse. Sedmkrát se letos radoval z prvenství v Toi Toi Cupu, na Světovém poháru v Táboře byl třetí. Do karet mu nahrává, že obhajuje titul z loňska a zraje do velkého závodníka, který chce vyhrávat v každém závodě.

V pohárovém hodnocení je zatím druhý Pavel Jindřich, čtyři body ztrácí třetí Matyáš Fiala a čtvrtý Matěj Stránský zaostává o jedenáct bodů.

Kandidátem na jednu z medailí je David Šulc, který sice čtyřikrát chyběl, ale na kontě má tři druhá a dvě třetí místa. Na startu nebude chybět ani prvoročák Matyas Kopecký, který převážnou část sezony jezdí v Belgii a doma v Nizozemsku. Šanci na bednu má i Matyáš Fiala, který se umí připravit na nejdůležitější závody a dokáže načasovat formu. To už dokázal na posledních dvou domácích šampionátech, kdy v kadetech bral bronz a zlato.

Tip redakce: 1. Jan Zatloukal, 2. David Šulc, 3. Matyáš Fiala

 

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Jednou větou

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail