Česky English

Tereza Vaníčková a Michael Boroš mají nejblíže k prvenství v Toi Toi Cupu

Závody žen a mužů v Uničově jsou zařazeny do kategorie C1, takže na startu nebudou chybět ani zahraniční účastníci. Poslední závod letošního ročníku Toi Toi Cupu přinese i rozuzlení závěrečné tajenky v podobě konečného pořadí seriálu. Nejblíže k prvenství mají Tereza Vaníčková (Ivar CS – Author team) a Michael Boroš (ČEZ Cyklo team Tábor).

Na rozdíl od mládežnických kategorií se do celkového hodnocení letošního ročníku Toi Toi Cupu zapačítávají všechny výsledky sedmi závodů. Proto mají lídři kategorií žen a mužů Tereza Vaníčková a Michael Boroš největší šance na celkové prvenství.

Kategorie ženy (ženy Elite + ženy U23 + juniorky)

Před posledním závodem v Uničově vede Tereza Vaníčková (Ivar CS – Author team) o pět bodů před druhou Terezou Švihálkovou (ČEZ Cyklo team Tábor) a třetí Nikola Bajgerová (Dukla Praha) zaostává o sedmnáct bodů. Bude tento náskok stačit? S největší pravděpodobností ano.

Aby Tereza Vaníčková ztratila celkové vedení, tak by musela prohrát se svojí největší konkurentkou Terezou Švihálkovou o pět míst a se třetí Nikolou Bajgerovou dokonce o sedmnáct míst. Vedoucí ženě stačí, když si obě největší konkurentky pohlídá a to by mělo být v jejich silách. V posledních dvou závodech tyto obě soupeřky porazila.

K favoritkám závodu budou patřit naše nejzkušenější cyklokrosařky – průběžná žena Světového poháru a vítězka z Jabkenic Kateřina Nash spolu s Pavlou Havlíkovou. Ta může litovat absence v úvodním závodu v Mladé Boleslavi, jinak by s přehledem kráčela za dalším pohárovým triumfem.

Na start se postaví tradiční účastnice Rakušanka Nadja Heigl, naopak svoji premiéru v Toi Toi Cupu si odbyde Nizozemka Veerle Goossens, chybět nebudou ani další cyklokrosařky ze Slovenska, Německa a Polska.

Kategorie muži Elite + muži U23

Kategorii mužů jednoznačně vévodí v pohárovém zápolení trojice Michael Boroš, Jan Nesvadba (oba ČEZ Cyklo team Tábor) a Tomáš Paprstka (Expres CZ Tufo Kolín). Zatím vede Boroš s luxusním náskokem dvanácti bodů před Nesvadbou, třetí Paprstka ztrácí devatenáct bodů.  Jejich průběžné pořadí se s největší pravděpodobností už zřejmě nezmění ani po posledním závodě.

Mimo českého tria budou patřit k favoritům závodu zahraniční účastníci. V Uničově nastoupí trojice Belgičanů – sourozenci Diether a Hendrik Sweekovi, Wietse Bosmans, Nizozemci Stan Godrie a Jeroen Meijers, Švýcar Simon Zahner a čerstvý mistr Slovenska Matej Ulík.

Po čtyřtýdenní pauze, způsobené bolestmi zad, se představí i nadějný třiadvacítkář Tomáš Kopecký. Z domácí české špičky chybí pouze Emil Hekele, který dal přednost závodu v zahraničí. „Sice jsem ho zval, ale odmítl. Nejsem blázen, abych platil českému závodníkovi startovné. Mohl si v závodě kategorie C1 slušně přilepšit. Dnes už nejezdí pro radost. Ale jenom tam, kde mu dají víc peněz,“ podivoval se ředitel závodů Richard Dostál nad jeho absencí.

Loni v Uničově obsadili kompletní stupně vítězů zahraniční účastníci. Zvítězil Belgičan Vincent Baestaens, před krajanem Gianni Vermeerschem a Němcem Marcelem Meisenem. Nejlepším Čechem byl osmý Jan Nesvadba.

Text -peh-, foto -jsp-


< Zpět

TV program ČT sport

Jednou větou

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail