Česky English

Lídryně SP K. Nash míří do oblíbeného Namuru, kde už dvakrát vyhrála

Kateřina Nash pojede hájit průběžné vedení ve Světovém poháru do oblíbené destinace v belgickém Namuru, kde už dokázala dvakrát zvítězit.

Cyklokrosová sezona pokračuje dalšími zahraničními závody. Na programu jsou dva závody Světového poháru v Belgii, v neděli 22. prosince se pojede v Namuru, o čtyři dny později 26. prosince v Zolderu.

Trať v Namuru patří k těm nejtěžším v celém seriálu závodů Světového poháru. Na jezdce čekají těžká stoupání, nebezpečné sjezdy za tradičně deštivého počasí. Náročný kluzký terén nahrává excelentní technikům a silovým cyklokrosařům. Pořadatelé trať v Namuru trochu pozměnili. „Už se nebude startovat na kostkách, ten se přesunul do prostoru cíle,“ popsal jedinou změnu Petr Dlask.

Do Namuru pocestuje sedmnáctičlenná česká výprava v čele s průběžnou lídryní kategorie žen Kateřinou Nash. Očima českého fanouška bude právě Kateřina Nash nejsledovanější osobou, která v Namuru už dvakrát zvítězila.

„Katka původně vůbec nepomýšlela, že by absolvovala celou cyklokrosovou sezonu. Když se jí ale povedly úvodní dva závody Světového poháru, potom všechno přehodnotila a rozhodla se pokračovat dál,“ říká reprezentační trenér Petr Dlask a pokračuje: „Do Namuru se těší už od začátku sezony. Sedí jí extrémní podmínky a velmi náročná trať.“

Po pátém z devíti závodů SP drží česká reprezentantka průběžné vedení v celkovém hodnocení. Vede s náskokem 40 bodů před druhou Britkou Annou Kay, třetí Američanka Kaitlin Keough ztrácí 44 bodů.

Celkově čtvrtá Nizozemka Ceylin del Carmen Alvarado zaostává 48 bodů a má skvělou bilanci. Ze tří startů má na kontě jedno vítězství a dvě druhá místa.

Bez šancí ale nebudou ani další čeští reprezentanti. „Věřím, že se ukážou i ostatní reprezentanti. Honza Zatloukal tu byl loni pátý, což je při jeho současné formě povzbuzující. Doufám, že se po soustředění na Malorce vrátí v dobrém rozpoložení Pepa Jelínek. Extrémně těžká trať by mohla sedět i našim eliťákům Borošovi a Nesvadbovi,“ hodnotí Dlask šance dalších reprezentantů.

Mimo loňského pátého místa juniora Zaloukala, obsadila Jana Czeczinkarová 28. místo a Michael Boroš dojel sedmnáctý.

Po čtyřtýdenní pauze zaviněné bolestmi zad se v sobotu v Uničově ukázal ve velice dobrém světle třiadvacítkář Tomáš Kopecký, který skončil jako nejlepší z našich třetí. „Tomáš prokázal v Uničově dobrou formu, ale jeho handicapem bude startovní pozice až ze čtvrté řady. Chybí mu totiž body, když kvůli zdravotním problémům chyběl v Táboře a v Koksijde,“ lituje Dlask absence Kopeckého.

Fanoušci mohou sledovat závod žen i mužů na webu ČT Sport nebo ve 20:45 (ženy) a 22:05 hodin (muži) ze záznamu na ČT Sport.

Nominace reprezentantů na SP v Namuru

Junioři: Jan Zatloukal, David Šulc, Matyáš Fiala, Matěj Stránský, Matyas Kopecký, Pavel Jindřich

U23 muži: Josef Jelínek, Jakub Říman, Tomáš Kopecký, Karel Camrda, Šimon Vaníček

Ženy: Kateřina Nash, Tereza Vaníčková, Tereza Švihálková

Muži: Michael Boroš, Jan Nesvadba, Daniel Mayer

 

Program závodů SP Namur

10:00 hodin junioři

11:30 hodin muži U23

13:30 hodin ženy

15:00 hodin muži

 

-peh-


< Zpět

TV program ČT sport

Jednou větou

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail