Česky English

V Zolderu bude Kateřina Nash hájit bílý dres lídryně Světového poháru

Cyklokrosaři si neodpočinou ani o vánočních svátcích. Čtyři dny po závodu v Namuru pokračuje Světový pohár sedmým dílem v belgickém Zolderu. Ve startovní listině čtyř závodů je přihlášeno jednadvacet českých reprezentantů, v čele s průběžnou lídryní kategorie žen Kateřinou Nash a trojnásobným mistrem světa Zdeňkem Štybarem.

Bývalý závodní okruh v Zolderu je už tradiční destinací v seriálu Světových pohárů. „Na rozdíl od Namuru, kde to byl tempový závod, tak v Zolderu to bude o rychlosti a chytrosti,“ říká trenér Petr Dlask.

„Chtěli bychom navázat na výsledky juniorů z Namuru. I když víme, že to bude těžké. Ale dokázali, že můžou být hodně vepředu,“ mluví reprezentační kouč Petr Dlask o ambicích juniorů, kteří skončili tří do třináctého místa – sedmý dojel Matyáš Fiala, desátý Jan Zatloukal a třináctý David Šulc. V Zolderu bude chybět mistr republiky Jan Zatloukal a nemocný Pavel Jindřich, a tak se představí Tomáš Doležal a Václav Dostál.

Po šestém z devíti závodů Světového poháru drží Kateřina Nash průběžné vedení v celkovém hodnocení před trojicí Nizozemek. Vede s náskokem 33 bodů před druhou Ceylin del Carmen Alvarado, třetí Annemarie Worst zaostává 43 bodů a čtvrtá Inge Van der Heijden ztrácí 67 bodů.

„Katka odjela v Namuru neskutečný závod, páté místo je super výsledek. Sama říkala, že potřebovala takový výsledek, který by jí psychicky nakopnul do dalších závodů. Ale v Zolderu to pro ni bude o hodně těžší,“ předvídá reprezentační trenér Petr Dlask.

Na rozdíl od Namuru, kde startovala pouze Kateřina Nash, se v Zolderu představí i Tereza Vaníčková, Nikola Bajgerová, Kateřina Mudříková, Karolína Bedrníková a Kristýna Zemanová. Chybí pouze nemocná Tereza Švihálková.

V závodě mužů pojede čtveřice našich. Vedle Michaela Boroše, Jana Nesvadby, Tomáše Paprstky i trojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar. Jeho šanci na dobré umístění ale snižuje nevýhodná startovní pozice.

„Štyby bude startovat až z posledních řad. Jedinou jeho šancí je ale dlouhá a široká cílová rovinka, kde se dá dostat hodně dopředu,“ předpovídá Petr Dlask.

Fanoušci mohou sledovat závod žen i mužů živě na webu ČT Sport nebo v přímém přenosu 13:30 hodin závod žen a v 22:50 hodin závod mužů ze záznamu na ČT Sport.

 

 

Nominace reprezentantů na SP v Zolderu

Junioři: David Šulc, Matyáš Fiala, Matěj Stránský, Matyas Kopecký, Tomáš Doležal, Václav Dostál

U23 muži: Josef Jelínek, Jakub Říman, Tomáš Kopecký, Karel Camrda, Tomáš Ježek

Ženy: Kateřina Nash, Tereza Vaníčková, Nikola Bajgerová, Kateřina Mudříková, Karolína Bedrníková, Kristýna Zemanová

Muži: Michael Boroš, Jan Nesvadba, Tomáš Paprstka, Zdeněk Štybar

 

 

Program závodů SP Zolder

10:00 hodin junioři

11:30 hodin muži U23

13:30 hodin ženy

15:00 hodin muži

 

Text -peh-, foto -pd-


< Zpět

Jednou větou

12.11.2020 - Protokol UCI Covid potřebný pro nadcházející závody Toi Toi Cupu !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail