Čeští reprezentanti si vyzkoušeli DVV Trofee Azencross v belgickém Loenhoutu

Den po Světovém poháru v Zolderu startovali čeští reprezentanti v pátek na závodech Azencrossu v belgickém Loenhoutu.

Čeští reprezentanti absolvovali v rámci vánočního turné páteční závod DVV Trofee Azencross v belgickém Loenhoutu. „Dnes to bylo dost tahavé a klouzavé, jelo se za neskutečně diváckého zájmu,“ stručně vystihl reprezentační trenér Petr Dlask atmosféru závodů.

Součástí sportovní akce byl i závod juniorek, který se v Belgii jezdí ve společné kategorii s kadetkami. „Juniorky ukázaly svůj potenciál třemi umístěními do první dvacítky. Zajímavostí je osmnácté místo kadetky Julie Kopecké, mladší sestry sourozenců Matyase a Tomáše,“ pochválil Petr Dlask nejmladší reprezentantky.

V závodě juniorů se prosadili do první patnáctky osmý Fiala a čtrnáctý Šulc, mezi třidavacítkáři dojel Jelínek desátý. „Fiala a Šulc prokázali dobrou formu. Jelínek zajel pěkný závod, na vítěze ztratil necelou půlminutu,“ liboval si Dlask.

V kategorii žen se rozhodně neztratily dvaadvacátá Nikola Bajgerová a sedmadvacátá Tereza Vaníčková. Mezi muži dojel Michael Boroš dvaadvacátý.

Zatímco všichni se po dnešních závodech vrací domů, kvarteto Fiala, Dostál, Ježek a Bajgerová si vánoční turné ještě prodlouží a budou startovat v dalších závodech.

Výsledky: Azencross Loenhout
Juniorky: 1. Lizzy Gunsalus (USA),…7. Karolína Bedrníková, 16. Kristýna Zemanová, 18. Julia Kopecká.

Junioři: 1. Tibor Del Grosso (Niz.),…8. Matyáš Fiala, 14. David Šulc, 42. Václav Dostál, 54. Tomáš Doležal.

U23 muži: 1. Loris Rouiller (Švýc.),…10. Josef Jelínek, 38. Jakub Říman, 48. Karel Camrda, 53. Tomáš Ježek.

Ženy: 1. Ceylin Del Carmen Alvarado (Niz.),…22. Nikola Bajgerová, 27. Tereza Vaníčková, 42. Kateřina Mudříková.

Muži: 1. Mathieu Van der Poel (Niz.),...22. Michael Boroš, 39. Tomáš Paprstka, DNF Zdeněk Štybar.

Text -peh-, foto -pd-

< Zpět

TV program ČT sport

Jednou větou

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).