Česky English

Jičínská trať je už připravena

Týden před startem domácího mistrovství republiky v cyklokrosu dospělých v Jičíně je už trať vytýčená a ohraničená. Přinášíme i přehled parkovacích míst pro závodníky i diváky.

Trať mistrovského závodu v Jičíně je připravena. Ředitel závodů Petr Kordík nám v sobotu navečer oznámil: „Dnes jsme postavili celou trať. Více jak sedm set padesát dřevěných kolíků je už na svém místě.“

Trať je z větší části shodná té loňské. A kde došlo k drobným změnám a úpravám? „Kvůli televizním kamerám jsme ubrali lesní pasáž a naopak přidali v dolní části. Tím pádem budou mít diváci závod jako na dlani,“ uvedl ředitel závodů Petr Kordík a dodal: „Kvůli regulérnosti jsme o pár metrů přesunuli depo, ve spodní části jsme přidali delší rovnější úsek do rychla.“

Chybět nebudou ani dvě umělé překážky s výškou 39 centimetrů, ale větším rozestupem. Kancelář závodů pořadatelé přesunuli do srubu v prostoru nad cílem, v těsné blízkosti trati budou k dispozici sprchy. Rozhodně strádat nebudou ani fanoušci, pro které bude k dispozici několik stánků s občerstvením.

A kde správně zaparkovat?

Po Jičíně budou diváky navádět cedule Cyklokros a v samotném místě bude asistovat městská policie a pořadatelé.

Na parkoviště pro závodníky se dostanete z ulice Revoluční, odkud to mají mechanici pár kroků do závodního depa.

odkaz

Pro diváky je připraveno parkoviště na konci ulice Československé armády.

odkaz

-peh-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail