Česky English

Ze soboty na neděli bude v Jičíně mrznout

Přinášíme novinky z trati mistrovského závodu mužů a žen v Jičíně.

Den D se blíží. Zítra se v Jičíně pojede devětašedesátý cyklokrosový šampionát, kde se bude bojovat v kategorii mužů a žen o mistrovské tituly, v kategorii mužů U23 se budou navíc rozdělovat medaile.

Ze soboty na neděli přituhne, teploměr se vyšplhá až na – 3 stupně Celsia. Takže ženy odstartují ještě za mrazíku, naopak mužům se už malinko oteplí.

„Po oblevě je trať pěkně poctivá a blátivá. Nicméně avizované ochlazení ze soboty na neděli může s povrchem ještě pěkně zamíchat. V současné době je povrch lehce podmáčený, ale zítra by měl být podklad už o něco tvrdší. Ženám to bude trochu klouzat, zatímco muži to budou mít už víc rozjěžděné,“ předpovídá ředitel závodů Petr Kordík.

K největším favoritům budou patřit Michael Boroš a Pavla Havlíková. Zatímco jezdec táborského ČEZ Cyklo teamu má na kontě tři tituly, nejstarší žena ve startovní listině Pavla Havlíková jich už vybojovala šest.

-peh-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail