Česky English

Havlíková se zařadila sedmým titulem mezi cyklokrosové legendy

Pavla Havlíková nenašla v lesoparku Čeřovka žádnou přemožitelku a připsala si na své konto už sedmý titul. Zařadila se tak mezi legendy českého cyklokrosu Radomíra Šimůnka staršího a Zdeňka Štybara.

Pavla Havlíková vyhrála v Jičíně stylem start-cíl. Hned po startu na nic nečekala a dupla do pedálů. Ještě v prvním kole jí stačila Nikola Bajgerová, ale pak se zařadila po bok pronásledovatelek Terezy Švihálkové a Karolíny Bedrníkové. Právě tato trojice jezdila většinu závodu pohromadě. O zbývajících medailích se rozhodlo až v závěrečných dvou kolech. To nastoupila Tereza Švihálková, odpoutala se od svých soupeřek a neohroženě mířila za stříbrem. V boji o bronz pak uspěla Nikola Bajgerová, která využila drobného zaváhání Karolíny Bedrníkové na kterou zbylo nepopulární čtvrté místo.

Pavla Havlíková: „Je to pro mě velká čest, že jsem dosáhla na sedmý titul a dohnala tak legendy českého cyklokrosu. Moc to sice nevnímám, spíš si to užívám. Děkuji všem za fandění, byl to krásný den. I když je to strašně těžké titul obhájit, než ho překvapivě vybojovat.

Tereza Švihálková: „Jsem moc ráda, i když jsem se trošku bála. Od Uničova jsem totiž vůbec nezávodila, takže jsem netušila, jak jsem na tom. A dopadlo to skvěle. Věděla jsem, že nemůžu jet od startu hned naplno. Nechtěla jsem si přivést Nikču až na cílovou pásku, proto jsem zkusila nastoupit už v předposledním kole.“

Nikola Bajgerová: „Jsem s bronzem hrozně spokojená. Tajně jsem doufala, že by to aspoň na medaili mohlo klapnout. A konečně se mi to podařilo a na mistrovství republiky jsem to prolomila. Ze začátku jsem zkusila jet s Pavlou, ale věděla jsem, že na ní nemám. Proto jsem si v kopci raději vystoupila a počkala na ostatní holky. O medaili se rozhodlo ve stoupání, ve kterém nám Terka ujela a Kája tam někde upadla. Pak už jsem to jen hlídala, abych nechybovala.“

Pořadí: 1. Pavla Havlíková, 2. Tereza Švihálková, 3. Nikola Bajgerová, 4. Karolína Bedrníková, 5. Karla Štěpánová.

výsledky


< Zpět

Jednou větou

12.11.2020 - Protokol UCI Covid potřebný pro nadcházející závody Toi Toi Cupu !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail