Česky English

Předposlední závod Světového poháru míří do francouzského Nommay

Vrchol sezony se nezadržitelně blíží. Před mistrovství světa ve Švýcarsku jsou na programu závěrečné dva závody Světového poháru ve francouzském Nommay a nizozemském Hoogerheide.

V neděli pokračuje Světový pohár ve francouzském Nommay i za účasti českých reprezentantů. Na start čtyř závodů by se mělo postavit třináct českých cyklokrosařů.

V české sestavě chybí dost jmen. Někteří reprezentanti jsou nemocní, většina z nich ale dala přednost soustředění bikové reprezentace na Malorce.

Trať v Nommay je rychlá, z převážné části vede po zdejších loukách. Každé sebemenší zaváhání se nekompromisně trestá ztrátou cenných vteřin. „Našim cyklokrosařům zdejší trať poměrně vyhovuje. V neděli ale bude hodně záležet na počasí,“ předvídá reprezentační kouč Petr Dlask.

V Nommay se jel poslední závod před dvěma roky a z našich se dařilo Michaelu Borošovi, který skončil mezi muži sedmý. V kategorii žen obsadila Kateřina Nash jedenácté místo, mezi juniory dojel Tomáš Kopecký třetí.

Čeští fanoušci budou nejvíc sledovat boje v ženské kategorii, kde Kateřina Nash ztrácí na průběžně vedoucí Nizozemku Ceylin del Carmen Alvarado pouhý bod.

Fanoušci mohou sledovat závod žen i mužů živě na webu ČT Sport nebo i v přímém přenosu. Závod žen se vysílá od 13:50 hodin a v 15:20 hodin závod mužů na ČT Sport.

 

Nominace reprezentantů na SP v Nommay

Junioři: Matyáš Fiala, Matěj Stránský, Matyas Kopecký, Tomáš Doležal, Pavel Jindřich

U23 muži: Jakub Říman, Tomáš Kopecký, Karel Camrda, Tomáš Ježek

Ženy: Kateřina Nash, Tereza Švihálková, Kristýna Zemanová

Muži: Michael Boroš

 

Program závodů SP Nommay

10:00 hodin junioři

11:30 hodin muži U23

13:30 hodin ženy

15:00 hodin muži

 


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail