Česky English

Reprezentanti ladili v Táboře před světovým šampionátem formu

Cyklokrosová reprezentace má za sebou poslední soustředění. Junioři a jezdci kategorie U23 se sešli od pondělí do čtvrtka v tradiční destinaci na jihu Čech, v Táboře v hotelu Relax. Osmička reprezentantů s jedinou ženou Terezou Švihálkovou, zde ladila formu před posledními dvěma závody Světového poháru a únorovým mistrovství světa ve švýcarském Dübendorfu.

Někteří reprezentanti dali přednost soustředění bikové reprezentace na Malorce. „Sice jsme se sešli pouze v osmi lidech, ale díky tomu jsme mohli všem věnovat větší individuální přístup. Probíhaly osobní konzultace a tím jsme zefektivnili přípravu. A to všem pomohlo výkonnostně se posunout,“ uvedl reprezentační kouč Petr Dlask.

Program byl podobný jako na předchozích soustředěních. Rozcvička, snídaně, dopolední trénink, oběd, krátký odpočinek a znovu na kolo. Reprezentanti praktikovali dvoufázové tréninky na silnici a v terénu, které vzájemně prostřídali v dopoledních a odpoledních hodinách.

Po ránu býval povrch trati přimrzlý. A to bylo z hlediska startu závodu juniorů na světovém šampionátu v dopoledních hodinách pro nejmladší reprezentanty důležité, že budou podmínky hodně podobné.

„Na Komoře je zdejší trať hodně podobná té, která bude na mistrovství světa ve Švýcarsku. Je tu dost odkloněných meziček a šikmých strání, nebo i běžecké pasáže s následujícím naskočením na kolo,“ vysvětlil asistent trenéra Michal Bednář.

Úterý a středa byly intenzivnější, ve čtvrtek už proběhl trénink vytrvalostní. „I když můžou kluci být unavění, prostor na regeneraci tam je. Světový šampionát je až za dva týdny,“ nemá trenér Dlask obavy z větší zátěže svých svěřenců.

Osmičlenná parta byla trenérské dvojici víc na očích. Žádný z koučů nikoho nešetřil. „Že nás tu bylo málo, o to víc jsme se mohli klukům věnovat individuálně. Chceme dát maximum lidem, kteří se chtějí cyklokrosu věnovat naplno a výkonnostně se posouvat. Klucí jsou víc nažhaveni a naladěni, i parta se víc utužila. Všichni přítomní prokázali, že chtějí být krosaři,“ všiml si trenér Dlask.

Po každodenním tréninku došlo i na vzájemnou konzultaci chyb a ideální řešení nepředvídatelných situací. „Nikdo není bezchybný. Ale chtěli jsme, aby se kluci poučili z chyb a jak by měli co nejlépe v kritických situacích zareagovat,“ říká asistent trenéra Michal Bednář.

Dlouhodobějším lákadlem a motivací pro současné reprezentanty je účast na světových šampionátech a dalších vrcholných akcí. Na světovém šampionátu ve Švýcarsku bude odtajněn pořadatel mistrovství světa v roce 2024, o který se uchází i Tábor.

„Čtrnáct dní před světovým šampionátem jsme měli ideální podmínky. Odtrénovali jsme, co jsme si naplánovali a navíc klaplo i počasí,“ pochvalovalo si trenérské duo Petr Dlask a Michal Bednář soustředění na jihu Čech.

Ve čtvrtek se vydali reprezentanti domů, v sobotu pak zamíří na předposlední díl Světového poháru do francouzského Nommay.

Text a foto -peh-


< Zpět

Jednou větou

12.11.2020 - Protokol UCI Covid potřebný pro nadcházející závody Toi Toi Cupu !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail