Česky English

Na světový šampionát ve švýcarském Dübendorfu pojede dvacet reprezentantů

Cyklokrosová komise schválila dvacetičlennou nominaci na letošní mistrovství světa, které se koná první únorový víkend ve švýcarském Dübendorfu.

Na světový šampionát ve švýcarském Dübendorfu nominovala cyklokrosová komise dvacetičlennou výpravu. Čeští reprezentanti se představí ve všech šesti závodech, svoji premiéru budou mít na mistrovství světa juniorky.

Jedinou neznámou reprezentačního trenéra Petra Dlaska zůstává, kdo obsadí poslední volné místo v kategorii juniorů. Definitivní rozhodnutí padne po posledním víkendovém závodu Světového poháru v nizozemském Hoogerheide mezi Pavlem Jindřichem nebo Davidem Šulcem.

Největšími českými nadějemi jsou junior Jan Zatloukal, třiadvacítkář Tomáš Kopecký a Kateřina Nash.

 

Nominace reprezentantů na MS v Dübendorfu

Junioři: Jan Zatloukal, Matyáš Fiala, Matěj Stránský, Matyas Kopecký, Pavel Jindřich nebo David Šulc

Juniorky: Karolína Bedrníková, Aneta Novotná, Kristýna Zemanová

U23 muži: Jakub Říman, Tomáš Kopecký, Karel Camrda, Tomáš Ježek, Josef Jelínek

U23 ženy: Tereza Švihálková

Ženy: Kateřina Nash, Pavla Havlíková, Nikola Bajgerová

Muži: Michael Boroš, Jan Nesvadba, Emil Hekele

 

Text -peh-, foto -pd-


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail