Česky English

Mezi největší české naděje patří junioři

Jako první v neděli vyrazí do terénu junioři. Češi mají v tomto závodu několik želízek v ohni. Největší nadějí na medailový úspěch je mistr republiky Jan Zatloukal, který je v této věkové kategorii z našich nejzkušenější.

Bez šancí není ani prvoročák Matyas Kopecký mladší bratr staršího Tomáše, který bude startovat v kategorii jezdců do 23 let.

1)      Jaké máte ambice?

2)      Co říkáte na trať. Bude vám sedět?

3)      Jste před startem víc nervózní nebo berete závod jako každý jiný?

Jan Zatloukal

-          Když mi to sedne, tak by to mohla být bedna. Ale uvidíme v neděli, je to pro všechny stejné.

-          Je to placka, navíc má být bláto a moc to asi nepojede. Takže to bude hodně o výkonu a síle.

-          Snažím se být v klidu, snad mě nebudou novináři znervózňovat. Beru to jako každý jiný závod, i když si uvědomuji, že je to mistrovství světa. Ale snažím se nepřipouštět si to.

Matyas Kopecký

-          V poslední době mi to jde docela dobře. Proto bych rád skončil do první osmičky. To by bylo fakt super. Pokud budu mimo první desítku, tak bych byl zklamaný.

-           Zatím jsem na trati nebyl, dorazil jsem do dějiště šampionátu ve čtvrtek večer. Viděl jsem jenom pár fotek a slyšel z vyprávění. A to by mi mohlo docela sedět. Ale přesto budou mít druhoročáci větší šance.

-          Nervózní nejsem, navíc jsem prvoročák. Nejsem pod tlakem, prostě si pojedu pro sebe.

Tomáš Kopecký

-          Těžko říct. Sezona zatím nic moc. Otázkou je jestli vydrží bolavá záda. Pokud ano, tak jsem schopný být do desítky, možná i do pětky. Možná někdo namítne, že když jsem byl loni čtvrtý, že bych měl toto umístění minimálně zopakovat. Ale to se vůbec nedá srovnávat. Dalo by se říct, že jsem v průběhu sezony musel začít prakticky od nuly. Proto musím svoje ambice krotit, abych nebyl moc zklamaný.

-          Co jsem slyšel, tak je hodně do tahu. A to by mi mohlo vyhovovat. Je jen strašná škoda, že je málo technická. Jenom doufám, že ještě zaprší a závod bude ještě těžší. Každopádně to bude pro všechny stejné.

-          Když jsem jel v kategorii juniorů jako druhoročák, tak jsem to prožíval jako favorit daleko víc. Po letošní, ne zrovna povedené sezoně, můžu jet bez tlaku a nikdo se mnou moc nepočítá. Nervy nemám, hlavně si to chci užít. Věřím, že záda už konečně vydrží, že zajedu dobrý závod a budu z toho mít dobrý pocit.

Text a foto -peh-


< Zpět

Jednou větou

12.11.2020 - Protokol UCI Covid potřebný pro nadcházející závody Toi Toi Cupu !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail