Česky English

Petr Dlask: „Byli bychom strašně rádi za každou medaili“

Reprezentační trenér Petr Dlask hodnotí trať mistrovství světa v Dübendorfu a šance českých reprezentantů.

Co říkáte na trať v Dübendorfu?

Netypická trať na tom panenském letišti, kde se neběhá a nechodí, takže ten povrch je taková houba. Nejede to a bere to hrozně síly a energie. Je to takový silový okruh, do toho tam jsou ty tři technické meze, kde bude záležet na podmínkách pro závod. Technická náročnost toho závodu bude z velké části hodně záviset právě na počasí. Není to nijak extrémně zajímavá trať, spíš drncání, trošku si myslím, že pro mládežnické kategorie, jak tam přidali těch pět šest velbloudů, tak dva z nich jsou prudký na výjezd. Sice se řekne, že se jede po rovině, ale ty kopce tam budou sbírat takové energie. Pak to bude o tom, jak kdo má natrénováno. A jak mu vyšel ten den D.

Bude tedy zřejmě záležet na počasí…

Někomu vyhovuje, někdo se na ní těší, někdo má trochu obavy a otazníky, jak to nakonec dopadne s počasím. V úterý a ve středu v souladu s předpovědí pršelo, ale včera na tréninku to bylo suché. Dnes dopoledne zase trochu rozmlácené. Od toho počasí se to bude hodně odvíjet. Zítra dopoledne by to mělo být ještě dobré, přitom tam byl původně déšť. Postupně se odsouvá a i na tu neděli už je to s tím deštěm o něco slabší než mělo původně být.

Komu z našich by měla nejvíc sedět?

Podle momentální výkonnosti věřím tomu, že Honza Zatloukal bude moct bojovat i o pódium, když mu to všechno sedne. Minulý týden dokázal své kvality, když se po technických problémech propadl až k dvacátému místu, ale trpělivou jízdou se dostal až ke špici. Také prvoročáci Matyáš Fiala či Matyáš Kopecký jsou schopní tam být. Z těch juniorů mohou překvapit všichni.

A co další kategorie?

Z juniorek má takovou trať do tahu ráda třeba Kája Bedrníková, uvidíme, jak na tom bude Aneta Novotná. Ve třiadvacítce věřím, že ta trať je i proto toho Tomáše (Kopeckého). Je potřeba být na ní chytrý. Tomáš dokázal formu už na SP v Nommay, kde jezdil čtvrté až šesté místo, než se propadl po pádu níž.

Nejsledovanější bude kategorie mužů Elite. Jak jsou na tom naši?

Věřím, že i eliťáci jsou schopní tam být. Sezona byla taková, jaká byla. Ale teď je tlustá čára, jede se mistrovství světa. Nebudu říkat číslo, ale věřím, že jsou schopní tam Michael s Honzou být. Bory i Bič mají tohle rádi. Uvidíme, s jakou formou vydržel Emil Hekele, jak tohle bude svědčit jemu.

Jaké šance má Katka Nash?

Vládnou tomu teď mladé Holanďanky, ale stát se může cokoliv. Káča by potřebovala, aby byla trať rozblácená, jak to bylo třeba v Namuru. To by jí sedlo. Potřebovala vy ale i tak těžší ten terén. S nějakým delším výjezdem a dvacet třicet vteřin, ne tyhle mezičky, kde musí neustále seskakovat a naskakovat. Není to úplně její šálek kávy, ale zase jde o zkušenou matadorku, která dokáže využít situace.

Jaká bude hranice spokojenosti?

Byli bychom strašně rádi za každou medaili, ale stejně tak i za každý předvedený super výkon, neboť dnes jsme v době, kdy třeba ani nenaplníme komplet všechny ty kategorie, protože nám celkově chybí ta výkonnost. Potřebujeme se snažit posouvat ty výkony krok za krokem dál. Každopádně věřím tomu, že Honza je schopen tu medaili vybojovat.

Už víte, jakou taktiku naordinujete svým svěřencům?

Přemýšlel jsem nad tím už po cestě sem. Bude záležet na těch podmínkách. Je potřeba přemýšlet o tom, že je to na letišti, otevřená plocha, využít tam nějakého háku. Samozřejmě je třeba číst soupeře, hledat jejich slabší a silné pasáže, aby se pak třeba díky tomu dostali před ně. Takový záovd je potřeba odjet hlavou, ale zároveň aktivně. Je to mistrovství světa, někdo udělá chybu a znervózní kvůli ní, může pak lehce odpadnout. A místo toho dosáhne na výsledek outsider, od něhož se to nečeká.

-peh-

 


< Zpět

Jednou větou

12.11.2020 - Protokol UCI Covid potřebný pro nadcházející závody Toi Toi Cupu !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail