Česky English

Premiéru nejlépe zvládla suverénní Shirin Van Anrooij

Světový šampionát ve Švýcarsku odstartoval v sobotu dopoledne závodem juniorek. Češky nastoupily v premiéře mistrovství světa v trojnásobném zastoupení.

Premiérovou juniorskou mistryní světa se stala Nizozemka Shirin Van Anrooij, která odjela všem soupeřkám krátce po startu a svůj náskok postupně navyšovala. Dominanci Nizozemek potvrdila druhá Puck Pieterse, i bronzová medaile putovala do rukou jedné z favoritek Američanky Madigan Munro.

Z našich nejlépe odstartovala Karolína Bedrníková, ale postupně se začala startovním polem propadat. Nakonec nejlépe skončila třiadvacátá Aneta Novotná, sedmadvacátá Karolína Bedrníková se ještě vešla do první třicítky. Všechny naše reprezentantky mohou startovat v této kategorii i v příštím roce.  

Juniorky (46 startujících): 1. Shirin Van Anrooij 38:34, 2. Puck Pieterse (obě Niz.) +53, 3. Madigan Munro (USA) +1:18,…23. Aneta Novotná +5:29, 27. Karolína Bedrníková +5:47, 33. Kristýna Zemanová +7:07.

Aneta Novotná: „Nejsem moc spokojená, protože mi nohy skoro vůbec nejely. Někdy se mi to rozjelo, jindy se to zase pohrabávalo. Nakonec jsem ráda, že to mám za sebou a že jsem takhle skončila. Nejtěžší byl asi povrch, hodně sil mě stály schody a rampy.“

Karolína Bedrníková: „Povedl se mi start a snažila jsem se co nejlépe držet svoji pozici. Snažila jsem se jet takticky a vyvarovat se chyb. Přesto jsem se nemohla vůbec dostat do tempa., nohy mi vůbec nejely do tahu. Bylo to doslova utrpení. Od druhého kola jsem se pomalu rozjížděla a pomalu se posouvala dopředu. Lepší výsledek to ale nakonec nedalo. Je to trochu zklamání, ale nedá se nic dělat. Příští rok to snad bude lepší, dnes to byly cenné zkušenosti.“

Kristýna Zemanová: „Vůbec nejsem spokojená. Do závodu jsem nastupovala s tím, že moje forma je určitě lepší než před mistrovstvím Evropy. Při závodě jsem nebyla absolutně schopná jet, vůbec mi to nesedlo. Jsem ráda, že jsem mohla startovat, ale současně jsem ráda, že mi už skončila sezona. Chvilku si odpočinu a můžu se v klidu připravovat na další sezonu. A začnu úplně jinak, na silnici.“

-peh-


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail