Česky English

Kompletní stupně vítězů pro Nizozemky, premiérový titul pro Alvarado

Mistrovský závod žen se proměnil v malý šampionát země tulipánů. Kompletní stupně vítězů obsadily reprezentantky Nizozemska, o titulu Alvarado rozhodl až závěrečný finiš v cílové rovince.

Hned od úvodních metrů se na čele závodu usadily tři největší favoritky společně s mistryní Evropy  Kastelijn. Oranžové dresy na špičce závodu spíš připomínaly šampionát Nizozemska, než bitvu nejlepších světových cyklokrosařek.

Ve druhé polovině závodu už zůstala trojice největších favoritek osamocena a jejich náskok postupně narůstal. Soupeřky si vzájemně nic nedarovaly, dramatický souboj o titul se rozhodl až v samotném závěru. Do cílové rovinky najížděla první Worst, ale v háku jedoucí Alvarado byla nakonec rychlejší. I bronz putuje do Nizozemí zásluhou Brand.

Kateřina Nash absolvovala po náročné sezoně skvělý závod. Hned od startu se držela mezi nejlepšími, i když postupně ztrácela na nepřekonatelné Nizozemky. V konečném účtování odvedla svoje maximum a v poslední kole jí těsně unikla nejlepší desítka, když ji předstihla Francouzka Petit.

Ženy (34 startujících): 1. Ceylin der Carmen Alvarado 45:20, 2. Annemarie Worst +1, 3. Lucinda Brand (všechny Niz.) +10, 4. Katherine Compton (USA) +1:00, 5. Yara Kastelijn (Niz.) +1:26,…11. Kateřina Nash +3:19, 24. Pavla Havlíková +5:33, 32. Nikola Bajgerová -1 kolo.

Kateřina Nash: „Jsem už strašně ráda, že to byl můj poslední závod. Letos jsem si trošku nandala větší sousto, ale stálo to za to a vůbec toho nelituji. Hlavně ten leden nebyl ideální. Už se nesmím hnát do všeho, ale musím si už závody vybírat. Dnešní výsledek je asi moje maximum, na co jsem měla. Bylo fajn, že jsem odjela bezproblémový závod, což je fajn. Jenom ta fyzička už mi v závěru chyběla. Ale jsem ráda, že jsem poslední týden i díky povinnostem v UCI zvládla. Titul je ve správných rukou, Alvarado měla skvělou sezonu. A jestli to bylo moje poslední mistrovství světa? Tak to teď nevím. Ale nikdy neříkej nikdy. I když to říkám už posledních deset let!“

Pavla Havlíková: „Necítila jsem se špatně, ale krátce po startu to popadalo a já zůstala z první desítkou. Tím se závod rozdělil, ale nebylo kam se posunout. Na start jsem šla s cílem skončit do první dvacítky, což se mi ze začátku dařilo. Výkon nebyl špatný, nebyl to žádný propadák.“

-peh-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail