Česky English

M. Boroš: „Vůbec nevím, co mohu od sebe čekat“

Michael Boroš letos vyhrál seriál Toi Toi Cup a v domácím šampionátu skončil po zisku třech titulů bronzový.

Jaká je nálada?
Nálada je dobrá. Přijeli jsme už ve čtvrtek, tak se můžeme po té cestě trochu uklidnit. Je to tak akorát před tím závodem. Byli jsme hned na trati, nějaká práce s fyzioterapeutem tam byla, také je potřeba nějaký odpočinek.
Co říkáte na trať?
Podle předpovědi má ještě pršet, ale trať jako taková je úplná placka, takže nic moc zajímavého. Ten podklad je dost měkký, takže to bude dřina. Bylo by fajn, kdyby to vyšlo s tou předpovědí, jaká je. Jestli bude pršet a bude trochu větší bahno, budu rád.
S jakým výsledkem budete spokojen?
Po té nemoci je to těžké odhadovat. Vůbec nevím, co mohu od sebe čekat. V Hoogerhaide jsem jel z voleje, abych měl alespoň nějaké závodní tempo před mistrovstvím světa. Bylo to protrápené, ale já doufám, že to teď vyjde alespoň na ten jeden závod. Budu spokojený jedině v případě, že budu v desítce. Když budu v té druhé, bude to takový můj standardní výkon letos. První desítku by bral jako odměnu za práci, kterou v celé sezoně odvedl. Dřu pořád stejně. Jen to je prostě v této sezoně tak, jak to je. Je to sport. Nic s tím neudělám. Musím drtit dál.
Jste už zdravotně v pořádku?
Dá se říct, že ano. V těch intenzitách to asi ještě nebude tak super, ale do neděle je pořád ještě trocha času dát to úplně do kupy. Nechci se nijak vymlouvat, ale už do závodu mistrovství republiky jsem nastupoval nalomený. Nevyvíjelo se to úplně dobře a hned, jakmile jsem přijel domů, jsem týden ležel a nic nedělal.
Zklamání z mistráku už odeznělo?
Už asi jo. Pořád tam z toho byla medaile, což je také skvělé.
Jak se bude závod vyvíjet?
Jeden člověk bude chtít asi hned odjet. A protože se ho budou chtít ostatní držet, tak to bude asi šrot hned od startu. Něco jako minulý rok v Bogense, kde bylo bahno, ale jel se strašně rychlý závod a hned od startu prakticky nebyl prostor se nadechnout. Myslím, že to bude hodně podobné, jen uvidíme, zda se to změní nějak tím počasím a nebude to třeba i běhavé.
Co může připravit o titul MvdP?
Nevím, zda se někdo dokázal lépe připravit. Snad leda technické problémy, ale ty bych mu určitě nepřál. Je nejlepší a zaslouží si to, o tom žádná.

Další favoriti?

Myslím, že by mohl jet dobře Laurens Sweeck. Na té silové trati do tahu je takovým jezdcem, jemuž by to mohlo sedět. Uvidíme, jak si s tím poradí třeba Iserbyt nebo Toon Aerts. To jsou určitě adepti na medaile.

-peh-


< Zpět

Jednou větou

12.11.2020 - Protokol UCI Covid potřebný pro nadcházející závody Toi Toi Cupu !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail