Česky English

Zastavme krádeže jízdních kol!

Slibovaného centrálního registru kol jsme se bohužel od státu nedočkali. Naštěstí se ho ale ujali naši kolegové a CEREK rozjeli na vlastní pěst. Nyní na jeho dokončení spustili veřejnou sbírku na portálu hithit.com a věří, že se jim s pomocí všech cyklistů podaří krádeže kol významně omezit.

"Loni se u nás ukradlo zhruba 9800 jízdních kol", napsali na stránkách Ministerstva vnitra. Podle neoficiálních statistik se však skutečné číslo blíží až ke dvaceti tisícům, což je oproti roku 2012 25% nárůst.

CEREK vznikl primárně proto, aby tento hrozivý růst zastavil. A že skutečně funguje už může potvrdit několik lidí, kterým se díky registraci v CEREK jejich ukradené kolo vrátilo. Do databáze CEREK má totiž přístup Městská policie a nově teď i Policie ČR, takže v případě nálezu kradeného kola je pak výrazně jednodušší najít jeho skutečného majitele. Každý, kdo si kupuje kolo v bazaru si zároveň může ověřit jeho původ a předejít tak dalším možným komplikacím.

Jak to celé funguje si můžete sami vyzkoušet na:  bit.ly/jakfungujeCEREK 

Zakladatelé CEREK se nyní rozhodli získat prostředky potřebné k dokončení portálu a jeho masovému rozšíření mezi cyklisty prostřednictvím crowdfundingu přeshithit.com – a teď už záleží hlavně na nás, jestli se jim to povede.

Více informací o portálu i samotné sbírce se dozvíte na https://www.hithit.com/cs/project/690/cykliste-sobe-cerek


Zdroj: Matouš Vinš - CEREK


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail