Česky English

Všechny medaile pro Belgičany, titul získal suverénní Nys

Ještě včera byla Belgie na světovém šampionátu bez medaile, ale v nedělním závodě juniorů nakonec brala kompletní sadu medailí. Titul vybojoval zcela suverénní Thibau Nys, syn slavného otce.

Krátce po startu se na čele závodu usadili největší favorité, poté se utvořila čtyřčlenná skupina – Belgičané Thibau Nys a Lennert Belmans, Švýcar Dario Lillo a Nizozemec Tibor Del Grosso. O tempo se staral převážně domácí borec, který dokázal vyhrát poslední závod SP v Hoogerheide. Jenže největší aspirant na titul Thibau Nys nechal svého soupeře „vybláznit“ a ke konci druhého ze čtyř okruhů nasadil k trháku. Vypracoval si okamžitě pohodový náskok, který se vyšphal až na 40 vteřin. Marně se ho snažila stíhat Belmans a Lillo, kterou naháněl Belgičan Verstrynge. Zatímco o titulu bylo už rozhodnuto, boj o další medaile přinesl dramatickou zápletku. V předposledním sjezdu spadl domácí borec ze třetí pozice, čehož okamžitě využil Verstrynge k ataku. Otřesený Švýcar tak nakonec prohrál bronz a Belgičané tak celkem snadno získali kompletní stupně vítězů.

Z našich nejlépe odstartoval Jan Zatloukal, který najížděl do terénu na konci první desítky. Jenže největší česká medailová naděje se marně pokoušela změnit průběh závodu. I když dřel a nesmírně se snažil, tentokrát to kýžený efekt nepřineslo. Naopak neúspěšná honba za lepším výsledkem ho psychicky zlomila a propadl se na čtrnácté místo. V cíli rezolutně odmítl okomentovat svůj výkon a rychle zmizel z mix zóny. Velmi nadějný výkon podal prvoročák Matěj Stránský, který se dokázal prokousat z páté řady až na celkové patnácté místo.

Junioři (66 startujících): 1. Thibau Nys 38:50, 2. Lennert Belmans +31, 3. Emiel Verstrynge (všichni Belg.) +38, 4. Dario Lillo (Švýc.) +54, 5. Tibor Del Grosso (Niz.),…14. Jan Zatloukal +2:01, 15. Matěj Stránský +2:17, 27. Matyas Kopecký +4:07, 43. Pavel Jindřich +5:42, 50. Matyáš Fiala +6:48.

Matěj Stránský: „Vůbec jsem to nečekal! Konečně se mi povedlo odstartovat, navíc jsem závod absolvoval bez sebemenších technických problémů. Tím se to všechno sešlo a mohl jsem tak ukázat co je ve mně. Přitom ještě ráno u snídaně jsem byl hrozně nervózní, což se ještě nikdy nestalo. Bylo super, že jsem se dostal po startu z páté řady při nájezdu do terénu na dvacáté místo. Když jsem najížděl do poslední kola na šestnácté pozici a soupeře měl před sebou, tak jsem si řekl, že do toho dám maximum. A nakonec to vyšlo!“

Matyas Kopecký: „Vůbec nejsem spokojený, dneska mi to nešlo. Odstartoval jsem hodně špatně a navíc jsem se necítil dobře. Několikrát jsem musel slézat z kola na rovných úsecích, abych se vůbec posunul dopředu. V prvním kole jsem ztratil asi půl minuty a pak už bylo hrozně těžké se posunout dopředu.“

Pavel Jindřich: „Jelo se mi docela dobře, ale na blátě mi to prostě líp nejde. Nevyšlo mi to, tak jak jsem chtěl. Je to trochu zklamání, ale na druhou stranu jsem strašně rád, že jsem se sem vůbec nominoval.“

Matyáš Fiala: „Start se mi docela povedl, dostal jsem se asi na patnácté místo. Jenže brzy potom následoval pád a to mě poznamenalo. Špatně se mi dýchalo, cítil jsem se hrozně špatně. Minulý týden jsem byl nemocný a vůbec jsem neseděl na kole. Vypadnul jsem ze závodního tempa, takže to nebylo zrovna ideální. Je to pro mě zklamání, měl jsem určitě větší cíle.“

-peh-


< Zpět

Jednou větou

12.11.2020 - Protokol UCI Covid potřebný pro nadcházející závody Toi Toi Cupu !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail