Česky English

V závodě žen do U23 let kralovala Francouzka Marion Norbert Riberolle

V závodě kategorie U23 žen se očekávala nadvláda Nizozemek. Ty nakonec zůstaly překvapivě bez medaile.

Už v průběhu prvního ze čtyř okruhů se vyhoupla na čelo závodu Francouzka Marion Norbert Riberolle. Její náskok neuvěřitelně každým metrem narůstal, na těžké a promáčeném terénu doslova letěla. Překvapivě dobře si od začátku vedla Maďarka Vas, která dokonale zaskočila nejen favorizované Nizozemky, ale i další papírově silnější soupeřky. Evidentně plné zuby toho měla i třetí Britka Kay, ale spolehlivě si hlídala třetí místo. Pořadí se v dalším průběhu závodu už nezměnilo. Z titulu se radovala Francouzka Marion Norbert Riberolle. Stříbro putuje do Maďarska, díky výborné a všestranné bikerce Kata Blanka Vasové. Bronz vybojovala Britka Anna Kay, která získala pro svou zemi první medaili na šampionátu.

Naše jediná zástupkyně Tereza Švihálková sice dobře odstartovala, když po nájezdu do terénu jezdila čtrnáctá. S narůstajícími metry se ale drobná cyklokrosařka propadala startovním polem až do třetí desítky. Nakonec dorazila do cíle téměř s desetiminutovou ztrátou jako třiadvacátá.  

U23 ženy (30 startujících): 1. Marion Norbert Riberolle (Fra.) 48:31, 2. Kata Blanka Vas (Maď.) +27, 3.  Anna Kay (V. Brit.) +40, 4. Katie Clouse (USA) +1:29, 5. Manon Bakker (Niz.) +1:34,…23. Tereza Švihálková +9:49.

Tereza Švihálková: „Start byl sice celkem dobrý, ale pak to šlo se mnou z kopce. Prostě mi vůbec nešly nohy. I když to byla placka, tak to bylo na mě strašně těžké. Jsem zklamaná, chtěla jsem desítku. Myslím, že i kdyby se jelo za lepších podmínek jako včera, tak by byl asi výsledek dost podobný. Mám toho plné zuby, byl to boj o přežití.“

-peh-


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail