Česky English

Titul obhájil suverénní Mathieu Van der Poel

Jednoznačná dominance Mathieu Van der Poela, létající Holanďan slaví třetí titul. Naši totálně propadli a byli ze závodu odvoláni.

Obhájce titulu mistra světa Mathieu Van der Poel na nic nečekal a napálil to už v prvním ze sedmi okruhů. Neponechal nic náhodě, nekompromisně navyšoval svůj náskok na ostatní soupeře a jednoznačně mířil za obhajobou.

Za to na dalších místech se rozpoutal nelítostný souboj o zbývající dvě medaile. O ty usilovala smečka pěti Belgičanů a Brit Pidcock. Ten se v tomto těžkém terénu pohyboval jako ryba ve vodě a odpoutal se od ostatních. Loňský mistr světa do 23 let všechny Belgičany uštval a získal zasloužené stříbro. Pro Belgičany zůstal nakonec bronz, o který se postaral vítěz letošního ročníku Světového poháru Toon Aerts.

Naši reprezentanti zklamali a dokonce byli kompletně v průběhu pátého ze sedmi okruhů ze závodu odvoláni. Nejlépe sice odstartoval Boroš, ale nakonec skončil v interním souboji našich nejhůř. Naopak Nesvadba se dokázal prokousat přes oba naše reprezentanty a obsadil osmadvacáté místo.

Muži (39 startujících): 1. Mathieu Van der Poel (Niz.) 1:08:52, 2. Thomas Pidcock (V. Brit.) +1:20, 3. Toon Aerts +1:45, 4. Wout Van Aert +2:04, 5. Laurens Sweeck (všichni Belg.) +2:32,…28. Jan Nesvadba -2 kola, 32. Emil Hekele -2 kola, 33. Michael Boroš -2 kola.

Jan Nesvadba: „Bída s nouzí. Jsem sice nejlepší Čech, ale dopadli jsme hrozně. Rozhodně žádná sláva. Forma z Namuru, kde jsem ještě jezdil kolem dvacátého místa, najednou zmizela. Od Silvestra jsem měl zánět zubu, který jsem brzy vyléčil. Když jsem trénoval na mistrák v Jičíně, dostal jsem zase angínu. Proležel jsem týden a pak jsem měl deset dní na přípravu. Necítím se zrovna ideálně. S dvacátým osmým místem nejsem rozhodně spokojený, ani mi nespravil náladu.“

Emil Hekele: „Je to obrovský výsledkový propadák a těžko pátrat v minulých ročnících MS, kdy ani jeden z Čechů nedokončil závod s plným počtem kol. Pravda je ta, že tehdy nejezdil Van der Poel. Rozdíly byly dnes opravdu výrazné, třeba čtvrtý Wout van Aert měl více než dvou minutový zásek. Špička je absolutně někde jinde a z tohoto pohledu je to pro Česko neúspěch. Jsou zkrátka lepší. Já jsem se na ten závod moc těšil a nebyl to ode mě špatný výkon. V tom bahně to ale vůbec nejelo, jel jsem nadoraz, nemůžu být z výkonu nespokojený, na víc jsem neměl. Možná mě trochu ovlinila nemoc, kterou jsem před týdnem prodělal, víc to dneska nešlo. Paradoxně mi podmínky mi vyhovovaly víc, než ty včerejší," uvedl dvaatřicátý Emil, kterého dnes překvapila dopingová kontrola hned dvakrát. Poprvé ráno na krev a po závodě znovu s močí...

-peh-


< Zpět

Jednou větou

12.11.2020 - Protokol UCI Covid potřebný pro nadcházející závody Toi Toi Cupu !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail