Techniserv Cup v Táboře vyhrál Pavel Bittner a mezi ženami vládly cyklistky Dukly Praha

Sportovní areál Komora v Táboře přivítal na svém oválu v neděli 9. srpna Techniserv Cup 2020 – Český pohár žen a mládeže na silnici. Atraktivní sportovní akce odstartovala krátce před jedenáctou hodinou náborovým závodem pro děti a vrcholila v odpoledních hodinách zápolením elitních českých žen, juniorek a na úplný závěr nabídly silniční závody souboje juniorů.

Nejlepším juniorem se stal po velké bitvě Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský), mezi ženami žádné tahanice o pódium závodnice Dukly Praha nedovolily. Nejlepší ženou se stala suverénní Jarmila Machačová, juniorky ovládla její oddílová kolegyně a druhá v absolutním pořadí Kristýna Burlová.

Nábor holky: 1. Emma Ničová (Dukla Praha) 03:17,1, 2. Anna Křížková (ČEZ Cyklo Team Tábor) -00:00,7, 3. Kateřina Vránová (Dacom Pharma Kyjov) -00:54,4.

Nábor kluci: 1. Štěpán Hájek (Ivar CS – Author Team) 02:58,4, 2. Ondřej Hubáček (Triathlon Team Tábor) -00:00,8, 3. Jakub Zákostelecký (ČEZ Cyklo Team Tábor) -00:26,8.

Náborový závod nabídl napínavý souboj o prvenství jak mezi kluky, tak mezi holkami. Štěpán Hájek i Emma Ničová zvítězili v hladkém závodě po dvou okruzích nad svými konkurenty o necelou sekundu. Třetí místa už připadla závodníkům bez větších komplikací.

Mladší žákyně: 1. Antonie Cermanová (Author Team Stupno) 13:03,9, 2. Vanessa Hartychová (Auto Škoda Mladá Boleslav) -00:35,1, 3. Pavlína Dvořáková (SKP Duha Lanškroun) -00:35,4.

Mladší žáci: 1. Antonín Žufánek (CK Dacom Pharma Kyjov) 13:07,5, 2. Martin Šafránek (Akademie cyklistických sportů) -00:03,8, 3. Jaroslav Hubáček (TJ Favorit Brno) -00:04,7.

Mladší žactvo absolvovalo hladký závod už na devět okruhů. Antonín Žufánek udolal největší konkurenty jen o několik sekund a o bronzu rozhodla jediná desetina sekundy. Jaroslav Hubáček uhájil bednu před Rakušanem Wiesmayrem z nedalekého Welsu. Dívčí vítězka Antonie Cermanová mohla být o poznání klidnější, když dojela do cíle s náskokem přesahujícím 35 sekund. Velice napínavý byl souboj o stříbro, ve kterém rozhodly pro Vanessu Hartychovou pouhé tři desetiny sekundy.

Starší žákyně: 1. Veronika Jadrná (Sportcomplex Břeclav) 14:30,2, 2. Karolína Černá (Auto Škoda Mladá Boleslav) -00:00,2, 3. Vendula Strakatá (Dukla Praha) -00:00,5.

Stejnou formu závodu jako mladší žactvo jely i starší žákyně. Hladký závod na devět okruhů zvládla nejlépe Veronika Jadrná. O pozicích na bedně rozhodovaly desetiny sekundy. Do jediné sekundy za vítězku se natlačilo hned šest závodnic, a ani další ztráty nebyly nijak výrazné.

Starší žáci: 1. Jan Podařil (Dukla Praha) – 24 bodů, 2. Vít Kotschy (SK Petřín Plzeň) – 15 bodů, 3. Miroslav Fürbach (Profi Sport Cheb) – 15 bodů.

O poznání těžší závod čekal na starší žáky, kteří dostali dvojnásobnou porci. Na 18 okruzích byl každý třetí okruh bodovací, s čímž se nejlépe popasoval Jan Podařil s 24 body. Své vítězství potvrdil triumfem v posledním dvojnásobně bodovaném okruhu.

Kadetky: 1. Anna Jaborníková (Sportcomplex Břeclav) – 21 bodů, 2. Michaela Poulová (Sportcomplex Břeclav) – 15 bodů, 3. Patricie Müllerová (Tufo Pardus Prostějov) – 14 bodů.

Na kadetky čekalo také 18 okruhů a body na každém třetím okruhu. Vítězka Anna Jaborníková začala sbírat body od šestého okruhu, který vyhrála. Triumf ještě dvakrát zopakovala a byla před posledním bodovacím okruhem s dvojnásobnou porcí bodů největší favoritkou se 17 body. Ohrozit ji mohly v podstatě jen kolegyně z břeclavského týmu, se kterými ale spolupracovala.

„Holky mi k vítězství pomohly a máme radost, že jsme společně obsadily první dvě místa. Navíc máme i čtvrté místo a bronz nám utekl jen o kousek,“ zdůraznila vítězná Jaborníková úspěch celého týmu. Nejlepší kadetka z Břeclavi nejela do Tábora vůbec bez ambicí. „Nějaké jsem měla, radši se ale do závodu pouštím s otevřenou hlavou. Nečekám příliš, abych pak nebyla zklamaná,“ dodala Jaborníková. Trať v Táboře jí vyloženě sedla. „Jsem spíš sprinter a tenhle okruh je pro mě ideální, nemám totiž ráda kopce,“ zmínila nejlepší kadetka.

V týmu Sportcomplex Břeclav mají holky nad kluky výraznou převahu, což není úplně obvyklé. „Je to asi deset ku třem. Není to úplně normální, ale jsme rády, že máme i kluky. Na druhou stranu mi holčičí tým vyhovuje, protože jsme všechny velké kamarádky. Tři kluci nám úplně stačí,“ řekla ke složení týmu vítězka, která už se intenzivně připravuje na blížící se mistrovství republiky.

Kadeti: 1. Adam Seeman (TJ Stadion Louny) – 28 bodů, 2. Pavel Novák (Tufo Pardus Prostějov) – 22 bodů, 3. Štěpán Telecký (TJ Favorit Brno) – 20 bodů.

Závod kadetů nabídl soupeření na 30 okruzích a opět každý třetí byl bodovací. Nejlepší kadet Adam Seeman začal sbírat body od šestého okruhu a v průběhu závodu si vytvořil dostatečný náskok, že mu na prvenství stačilo v závěrečných kolech nebodovat. Druhý Pavel Novák si naopak skvělým závěrem vyjel stříbrnou pozici.

„Byl to hodně těžký a rychlý závod a obrovské vedro situaci ještě ztížilo,“ povzdechl si šťastný vítěz. Prvenství ho možná i trochu překvapilo. „Jsem moc spokojený, první místo jsem nečekal. S ostatními kluky na stupních vítězů se nám povedly dva úniky,“ liboval si Seeman.

Nejlepší kadet v posledním kole vůbec nebodoval, přesto se o prvenství nebál. „Ve dvou předešlých únicích jsem nechal úplně všechno a v hlavě jsem měl, že bodů mám hodně. Věřil jsem, že už by mi měl náskok stačit,“ svěřil se vítěz, který bojoval v úniku hlavně sám se sebou. „Kluci jeli hodně dobře a rozhodně mi to neusnadnili. Předchozí pohár jsem nejel a měl jsem výpadek. Jelikož jsem nejel letos tolik závodů, nevěděl jsem, co mám od Tábora čekat,“ dodal Seeman na závěr.

Juniorky: 1. Kristýna Burlová (Team Dukla Praha) – 36 bodů, 2. Kristýna Zemanová (Ivar CS – Author Team) – 2 body, 3. Dagmar Hejhalová (Team Dukla Praha) – 1 bod.

Ženy: 1. Jarmila Machačová (Team Dukla Praha) – 52 bodů, 2. Kateřina Kohoutková (Team Dukla Praha) – 18 bodů, 3. Petra Ševčíková (Team Dukla Praha) – 16 bodů.

Juniorky a ženy vyrazily na trať společně a na 30 okruzích byl každý třetí bodovací. V těchto závodech dominovaly cyklistky Dukly Praha, které získaly pět ze šesti pódiových umístění. Mezi juniorkami neměla vůbec konkurenci Kristýna Burlová, která nasbírala fantastických 36 bodů, což jí zajistilo i druhé místo mezi všemi ženami. „Tohle je pro mě určitě obrovský úspěch a velká motivace do budoucna. Když jezdíte s takovým jménem, jako je Jarmila Machačová...,“ zamyslela se nad výsledkem závodu nejlepší juniorka. V průběhu závodu si pochvalovala jeho jasný průběh. „Od ostatních juniorek se mi povedlo odjet, z čehož jsem měla velkou radost. Většinou mi tohle soupeřky nedovolí, protože si mě dobře hlídají. V takovém vedru to byl ale hodně náročný závod. V Táboře jsem závodila poprvé a bavilo mě to,“ řekla Burlová na závěr.

Po většinu závodu jezdily nejlepší juniorka a nejlepší žena o body spolu. Mezi ženami vládla Jarmila Machačová, i když obavy přece jen trochu měla. „S vítězstvím jsem úplně nepočítala, protože spurty mi moc nechutnaly. Ze závodu vyplynulo, že jsem zkoušela spíš průjezdy. Potom jsem ujela s ještě jednou naší juniorkou a závod jsem měla v podstatě pod kontrolou,“ pochvalovala si Machačová.

Nejlepší žena se ale zamyslela nad jinou podobou závodu, která by jí úplně nesvědčila. „Kdyby rozhodovaly spurty, nebylo by to pro mě ideální,“ dodala jasně a pochválila celou Duklu. „Náš tým měl velkou převahu, takže jsme závodily vlastně mezi sebou. Obsadit pódium bylo naším cílem, vždyť ženský tým už nějaký ten rok budujeme. Jsme sehrané a jezdíme na dráze, takže kritérium by mělo být v naší režii. Přesto nebyl závod jednoduchý, jelikož soupeřky byly kvalitní,“ řekla Machačová k dalšímu průběhu závodu.

Junioři: 1. Pavel Bittner (Mapei Merida Kaňkovský) – 33 bodů, 2. Štěpán Široký (TJ Favorit Brno) – 31 bodů, 3. Daniel Sporysch (Roman Kreuziger Cycling Academy) – 13 bodů.

Boj o nejlepšího juniora na 40 okruzích s každým pátým bodovacím byl napínavý až do samého závěru. Bitva o prvenství se odehrála mezi Pavlem Bittnerem a Štěpánem Širokým. Brněnský závodník dojel do cíle sice jako první, ale na Bittnera mu nakonec dva body chyběly. Bittner si v závěru bodový náskok pohlídal a jeho výhoda šesti bodů před posledním okruhem byla nakonec pro Širokého neřešitelná.

Těžkou cestu k prvenství si Pavel Bittner velmi dobře uvědomoval. „Bylo hodně těžké zvítězit. Jeli jsme ve velkém horku a měl jsem zažívací potíže, proto pro mě nebyl závod vůbec jednoduchý. Kluci byli hodně dobří a jeli dost rychle. Všechny týmy jely takticky proti mně, dobře zajel Štěpán Široký z Favoritu Brno, který skončil druhý,“ vyzdvihl vítěz svého největšího rivala. Bittner řešil před závodem i termíny. „Mám čtyři dny před mistrákem, takže mi vrcholí příprava. Tenhle závod mi tedy do programu úplně nezapadal. Po mistrovství republiky mě čeká mistrovství Evropy, takže mám hodně nabitý program,“ zmínil Bittner.

Fotogalerie

< Zpět

Jednou větou

12.11.2020 - Protokol UCI Covid potřebný pro nadcházející závody Toi Toi Cupu !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).