Česky English

Oderský pohár vstupuje do svého 19.ročníku

Proto jsme poprosili jeho ředitele o několik slov v následujícím rozhovoru.

V čem spatřujete přínos tohoto seriálu cyklokrosových závodů?

Celý seriál se snaží přispět k popularizaci této cyklistické disciplíny, slouží k vyhledávání talentů a doplňuje kalendář velkých, pohárových závodů. V neposlední řadě také prodlužuje sezonu silničářům i bajkerům, kteří také využívají těchto závodů pro své cíle. V letošním roce jde už o 19. ročník a myslím, že tyto hlavní myšlenky se daří celkem naplňovat.

Jakým způsobem seriál vyhledává či vychovává talentované cyklisty?

Tím, že se slučují výkonnostně podobné kategorie ve společné starty, dochází k vhodnému doplňování potřeb jednotlivých závodníků. Mládež se učí od starších technice i taktice jízdy, starší si zase udržují motivaci k tréninku a závodění.

Mohl byste jmenovat, kteří slavní závodníci se v minulosti, nebo i současnosti seriálu účastnili?

Například Lubomír Petruš, Matěj Lasák, Petr Hampl nebo současný juniorský mistr ČR Jan Zatloukal. Svých úspěchů také dosáhli Zbyněk Ocásek st. či Ivana Jaklová v kategoriích Master. Na seriálu také vyrostli i někteří pořadatelé, jako třeba v Rýmařově, či Ostravě. Za osmnáct let těch závodníků i pořadatelů byla samozřejmě celá řada. Každým rokem se zúčastní některého ze závodů okolo 300 závodníků.

Kdo jsou pořadatelé jednotlivých závodů a čím si vysvětlujete úspěch v dlouholeté tradici seriálu i jednotlivých závodů?

Pořadatelům to přináší jakési udržování či rozvoj partnerských vztahů s městy a svými sponzory. Už tradičními pořadateli jsou kluby ACS DRAK Vrbno, CPV Krnov, ACK Stará Ves n.O., DK Ostrava, FORCE Team Jeseník, Loko Krnov, Kolárna Olomouc. Někde závod pořádají „jen“ nadšenci bez klubu, jako třeba v Zábřehu na Moravě nebo Žadlovicích. Nicméně, třeba díky tomu klub zabývající se výchovou mládeže vznikne.

Kdo zaštiťuje celý seriál?

Seriál probíhá pod patronátem ACS DRAK Vrbno. Hlavními letošními partnery jsou firmy FORCE a KOLÁRNA, které jsou dostatečně známé podporou cyklistiky. Tradičním výrobcem skleněných pohárků je vrbenská sklárna TOMI. Tito partneři zaštiťují především odměny do celkového pořadí. Jednotlivé závody jsou zcela v rukou pořadatelů a jejich partnerů. Všem jim patří velké poděkování za podporu tohoto seriálu, který se nesnaží o pořádání velkých akcí, ale spíše o trvalou podporu cyklistů v růstu právě k velkým závodům

Vlastik Mlynář, ředitel seriálu

Rozpis Oderského poháru 2020


< Zpět

Jednou větou

12.11.2020 - Protokol UCI Covid potřebný pro nadcházející závody Toi Toi Cupu !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail