Česky English

Těžký pád Zdeňka Štybara a pobyt v nemocnici

Mistr světa v cyklokrosu a český šampión na silnici svůj titul z Eneco Tour neobhájí. Včera měl velkou smůlu a byl nucen ze závodu odstoupit.

Zdeněk utrpěl v závěru 4. etapy Eneco Tour, kde obhajoval loňské celkové vítězství, těžký pád. Závod pro ně skončil a odjel na vyšetření do nemocnice v Roselare, kde se naštěstí nepotvrdily žádné zlomeniny. Diagnóza byla následující: tržné rány na rtech a vyražené zuby.

„Když to srovnám s pádem Kevina De Weerta na loňské Vueltě, tak jsem víc než v pořádku,“ napsal Štyby na Twitter z nemocnice, kde zůstal přes noc na pozorování. A bylo vidět, že už má i dobrou náladu. „Moje manželka mi říkala, jestli nepůjdu na rovnátka, tak jsem na narovnání zubů začal pracovat tvrdou cestou :-) Ale selfie si radši nechám pro sebe,“ bylo vidět, že dobrá nálada neopustila Zdeňka ani v těžkých chvílích.

Místo hororového videa z nešťastné etapy raději připojujeme Štybyho parádní profil z magazínu inCycle:

(mbj)

 

 

 


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail