Česky English

Hekele chce obhájit mistrovský titul

Ani ve třiačtyřiceti letech neplánuje úřadující mistr České republiky v cyklokrosu Emil Hekele sesednout z kola. Do nové sezony vstupuje s velkými ambicemi, dres republikového šampiona si chce ponechat i do té následující.

Na tiskové konferenci Emil Hekele představil dres šampiona v barvě trikolóry s logy nových partnerů Amper Savings, CO2IN a Isotra s nimiž také před novináři podepsal sponzorské smlouvy. Dále ukázal také nové karbonové SINTESI FLU CX z ostravské dílny Max Cursoru, na kterém poprvé pojede s elektrickým řazením SRAM RED a s mechanickými brzdami TRP. Na novém stroji se objeví tento víkend na úvodních podnicích domácí pohárové soutěže Toi Toi Cupu v Mladé Boleslavi a na Holých Vrších.

„Začátkem roku jsem získal ten nejcennější domácí titul,“ řekl Hekele. „Do sezony vstupuji samozřejmě s tím, že bych ho chtěl uhájit.“ V narážce na svůj věk veterán přezdívaný Emilio uvedl Jaromíra Jágra jako inspiraci. „Ještě víc mě cyklokros baví, asi i díky tomu, že jsem starší a mám obrovské zkušenosti. Věřím, že budu jezdit ještě dlouho,“ usmíval se pod rouškou v národních barvách Hekele, který během svojí kariéry již dvakrát skončil.

„Začátky sezony mívám složitější, když ještě nejsem rozježděný, ale věřím, že právě dres mistra republiky mě bude motivovat a posouvat dál. Snad chytím hned zkraje sezony ten správný rytmus,“ sliboval si Emil Hekele.

Startovat bude také na domácím závodě Světového poháru v polovině listopadu v Táboře. Oproti tomu k možné účasti na mistrovství světa na přelomu ledna a února v Belgii se vyjadřovat nechtěl. "Mistrovství světa je ještě daleko," jen uvedl český mistr.


< Zpět

Jednou větou

12.11.2020 - Protokol UCI Covid potřebný pro nadcházející závody Toi Toi Cupu !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail