Toi Toi Cup v Mladé Boleslavi odstartoval na bahně

Seriál Toi Toi Cupu, zvedl svoji oponu již 52. ročníku, za skutečně krosového počasí v Mladé Boleslavi. Po předchozím vydatném lijáku, který provázel i samotné závody, se jelo na bahně.

Letošní seriál opět přináší něco nového, rozšíříl se počet závodních kategorií o mladší žáky, mladší žákyně, starší žákyně a juniorky, tedy o pohár se pojede v deseti kategoriích. Navíc se budou samostatně vyhlašovat tři nejlepší jezdci a ženy kategorií U23.

Na starty závodů úvodního podniku, který jede jako kategorie C2 kalendáře UCI, se postaví 351 jezdců z celkem 13 zemí.

V prvním závodě se postavilo na start dohromady 54 kadetek, starších žákyň a mladších žákyň. Nejvyrovnanější byl souboj starších žákyň  v němž zvítězil Anna Hanáková (CP team) o jedinou vteřinu před Martinou Václavů a o čtyři vteřiny pomalejší byla jak vítězka  Aneta Dlouhá (obě IVAR CS - Author Team).

Rodina Hánákových dnes slavila dvě prvenství. Mezi kadetkami napodobila svoji mladší sestru Eliška Hanáková (CP Team). Ta již ale vyhrála jasně. Od začátku závodu se usadila na čele a svůj náskok postupně navyšovala až na 47 vteřin v cíli před dcerou reprezentačního kouče Petr Dlaska Vandou  Dlaskovou z AUTO Škoda Madá Boleslav, třetí projela cílovou páskou Daniela Radová jezdící v barvách KC Kooperativa Jablonec nad Nisou, ta zaostala o 1:02.

Premiérový závod v rámci Toi Toi Cup mladších žákyň ovládla v zajímavém souboji Karolína Frydrychová z AUTO Škoda Mladá Boleslav s dvouvteřinovým náskokem před svou týmovou kolegyní Babetou Kolářovou, třetí Emílie Jarošová (Čistý sport) již měla ztrátu 1:36.

Mezi nejlepšími chlapci se dvakrát na stupně vítězů prosadili krosaři z týmu Skiandkike Kunratice. Závod mladších žáků vyhrál Jan Vajsetl, ve starších žácích byl třetí Robert Mitáš. Za Vajsetlem přijel s odstupem 17 vteřin František Hladík (IVAR CS - Author Team) a třetí skončil Ondřej Podhaiský (AUTO ŠKODA Mladá Boleslav).

Ve starších žácích má první vítězství v seriálu Kryštof Bažant (TJ Sokol Plavy), druhého Tomáše Hájka z IVAR CS - Author Teamu nechal za sebou o půl minuty.

První zahraniční vítězství vybojoval v kadetech Slovák Matthias Schwarzbacher (ŠK Železiarne Podbrezová), když i celkm jasně poradil s českou špičkou, druhý Václav Ježek (IVAR CS - Author Team) na ním zaostal o 21 vteina třetí Ondřej Novotný (Dukla Praha) o 28 vteřin.

V kategorii juniorek přes polovinu závodu jely spolu vepředu Julia Kopecky (LRTV Swift) a Kateřina Hladíková (IVAR CS - Author Team). Ve třetím okruhu ale se podařilo Julii žíjící v Nizozemí získat malý náskok a ten si poté již pohlídala až do cílové pásky. Hladíková za ní přijela s odstupem 19 vteřin. Silnou sestavu juniorek přivezl na český okruh bývalý mistr světa Ital Daniele Pontoni a nejlepší z nich Elisa Rumacová skončila třetí, ale její odstup byl již přes minutu. V první šestici byly hned tři Italky.

Do závodu juniorů nejlépe odstartoval Matěj Stránský (IVAR CS - Author Team), který cílem prvního kola jen osamocen na čele s náskokem šesti vteřin před Matyášem Kopeckým (Callant - Pauwels Sauzen), třetí Pavel Jindřich (TJ Stadion Louny) se držel těsně za ním. Stránský držel své pravidelné tempo a v každém okruhu svůj náskok sice pomalu, ale jistě navyšoval. Druhou pozici si hlídal Kopecký, ale Jindřich začal ztrácet. Na bronzový stupeň se posunul francouzský jezdec Eliote Ponchon a své umístění si za dvojicí českých reprezentantů pohlídal. "Zkusil jsem to hned od začátku a když se tam udělala díra, tak jsem pokračoval a hlídal jsem si své tempo. Byl to dost těžký závod, ale bahno a takovéto počasí mi nevadí, naopak to mám rád," říkal v cíli po svém premiérovém vítězství v kategorii juniorů Toi Toi Cupu Matěj Stránský.

Boj nejen se soupeřkami, ale hlavně i s bahnem na celém okruhu, tak lze charakterizovat závod žen. A vítězkou se stala v nepříjemném počasí italská krosařka Sara Casasolová, před úřadující mistryní světa kategorie U23 Marion Norbert Riberolleovou z Francie. Zahraniční stupně vítězek zkompletovala Rakušanka Nadja Heiglová. Hned za trojicí nejlepších skončilo české duo Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n. Nisou) a Nikola Bajgerová (Dukla Praha).

Největší favoritkou byla Riberolleová a v úvodu závodu to vypadalo, že svou roli splní. Cílem prvního kola projela malým náskokem před Casasolovou a pak jely každá ze závodnic prakticky osamoceně. Za třetí Heiglovou se usadila Bajgerová, Havlíková po nepřesvědčivém startu byla šestá.

Ve druhém kole se posunula na páté místo Havlíková a na Francouzsku se dotáhla Casasolová, ale dlouho spolu na čele nejely. Italka překvapivě své soupeřce poodjela a poté již svůj náskok jen navyšovala až na konečných. Nejúspěšnější krosařka na domácích tratích v posledních letech Havlíková se stále lepšila a nakonec útočila, ale marně, i na stupně vítězek.

"Start se mi opravdu nepovedl, ale postupně jsem se rozjela. Na soupeřky jsem moc nekoukala, každá z nás toho v bahně měla dost sama se sebou. Škoda, že se mi nepodařilo dostat na stupně vítězek, Heiglovou jsem měla na dostřel, kdyby se snad jelo o kolo více...," řekla vládkyně Toi Toi Cupu posledního desetiletí Pavla Havlíková.

V hlavním závodě mužů zahájil domácí sezonu vítězstvím Michael Boroš z ČEZ Cyklo Team Tábor, když za sebou nechal celou velice kvalitní zahraniční konkurenci. Ani při tomto závodě déšť neustal, takže hned v cíli prvního kola byli jezdci k nepoznání, od bahna byli od hlavy k patě.

V úvodu ve vedení David van der Poel z Nizozemí, ale rychle čelo závodu opustil a poměrně záhy dokonce odstoupil. Na čele se usadila dvojice Lander Loockx z Belgie a evropský šampion kategorie U23 Mickaël Crispin v Francie. Ve třetím kole se na ně dotáhl Boroš, zatímco úřadující český šampion Emil Hekele od začátku ztrácel a na těžkém okruhu se nedokázal dostat do správného tempa.

Boroš se okamžitě chopil taktovky, udával tempo a podařilo se mu setřást Loockxe, ovšem Crispin se vzát nehodlal. Necelé tři kola před cílem se do boje o vítězství zase Loockx zapojil. Trio spolu ještě najelo do posledního okruhu v němž to první hned na jeho začátku zkusil belgický závodník, ovšem Boroš ukázal, že je dnes hodně silný. Zavěsil se za něj a naopak na jeho útok již soupeři odpověď nenašli.

Trojnásobný český šampion rychle získal náskok několika desítek metrů a nikým neohrožován si dojel pro jasné prvenství. "V posledním kole jsem se ze skupinky cítil nejsilnější, a tak jsem to zkusil a jsem rád, že to vyšlo. Bylo to díky blátu hodně těžké, ale cítil jsem se dobře. Byla to silová trať, rozhodovala výkonnost. Pro mě toto vítězství jistě povzbuzením do další sezony, takový začátek poháru jsem ještě nezažil. Vyhrála jsem i loni, ale za tak silné konkurence moc ne," přiznal spokojený Michael Boroš.

 

Výsledky:

Mladší žákyně: 1.Frydrychová 19:57, 2. Kolářová (obě AUTO Škoda Mladá Boleslav) +2, 3. Jarošová (Čistý sport) +1:36.

Starší žákyně: 1. A. Hanáková (CP team) 18:18, 2. Václavů +1, 3. Dlouhá (obě IVAR CS - Aauthor Team) +4.

Kadetky: 1. E. Hanáková (CP Team) 26:40, 2. Dlasková (AUTO Škoda Mladá Boleslav) +47, 3. Radová (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou) +1:02.

Mladší žáci: 1. Vajsetl (Skiandkike Kunratice) 20:01, 2. Hladík (IVAR CS - Author Team) +17, 3. Podhaiský (AUTO ŠKODA Mladá Boleslav) +26.

Starší žáci: 1.Bažant (TJ Sokol Plavy) 16:45, 2. Hájek (IVAR CS - Author Team) +30, 3. Mitáš (Skiandkike Kunratice) +42.

Kadeti: 1. Schwarzbacher (SR/ŠK Železiarne Podbrezová) 24:48, 2. Ježek (IVAR CS - Author Team) +21, 3. Novotný (Dukla Praha) +28.

Juniorky: 1. Kopecky (LRTV Swift) 36:24, 2. Hladíková (IVAR CS - Author Team) +19, 3. Rumacová (It.) +1:10.

Junioři: 1. Stránský (IVAR CS - Aauthor Team) 39:20, 2. M. Kopecký (Callant - Pauwels Sauzen) +17, 3. Ponchon (Fr./Vélo Club Villefranche Beaujolais) +50.

Muži:

1. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) 54:52, 2. Loockx (Belg.) +12, 3. Crispin (It.) +18, 4. Rombouts (Belg.) +33, 5. Benoist +37, 6. Menut (oba Fr.) +51, ...10. Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) +2:23.

Ženy:

1. Casasolová (It.) 45:27, 2. Norbert Riberolleová (F.) +38, 3. Heiglová (Rak.) +1:43, 4. Havlíková (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou) +1:57, 5. Bajgerová (Dukla Praha) +2:10, 6. Vanderbekenová (Belg.) +2:18, 7. Štěpánová (Maloja Pushbikers Team) +2:26, ...9. Tavrůžková (Expres Cz - Tufo Team Kolín) +3:05.

 


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail