V Rosmalenu bych chtěl medaili

Na dvou domácích závodech Toi Toi Cupu v Mladé Boleslavi i Holých Vrších nenašel Matěj Stránský z IVAR CS - Author Teamu přemožitele a po dobrých výkonech v zahraničí vévodí světovému juniorskému žebříčku. A cíle nemá pro sezonu, loni na světovém šampionátu patnáctý mezi juniory, nijak skromné - myslí na stupně vítězů.

Příští týden by se mělo jet v Rosmalenu mistrovství Evropy, tedy první vrchol sezony. "Rád bych v Nizozemí byl na bedně, chci medaili, ale určitě spokojen budu s umístěním do pátého místa. Medaile je však můj hlavní cíl. A podobné je to i s hlavním vrcholen sezony, medaile z mistrovství světa je to, proč závodím," říká Matěj Stránský.

A jak vnímá současnou sezonu plnou nejistoty? "Nevíte jaké závody budou a jaké ne, proto je nyní mým prvořadým cílem zúčastnit se co nejvíce závodů dokud to jde. Zatím jsem těch závodů měl dost, často závodím v Belgii, jen doma by to nějaké závody chtělo," pokračuje.

Po loňské premiérové sezoně mezi juniory letos doma. Jak jsi byl na dvou domácích závodech Toi Toi Cupu se svými výkony spokojen? "Nic jiného, že spokojen jsem byl moc, říci nejde. Lepší to být nemohlo výsledkově ani výkonnostně i když určitě je prostor se zlepšovat. Směrem k mistrovství světa se ještě určitě posuneme."

Naposledy závodil o dvou uplynulých víkendech Matěj Stránský v Belgii a nevedl si špatně. „Ale měl jsem tam spíše smůlu. V Beringenu jsem jel na třetím místě a určitě bych byl na stupních vítězů. Ovšem na začátku cílové rovinky mi spadl řetěz a odsunulo mě to z medailových pozic. Na Superperestige jsem ovšem dělat příliš chyb. Nechci se na to vymlouvat, ale mám alergii na psy a tam kde jsme bydleli, měli hned čtyři. Ráno jsem se cítil unavený a potom to v prvním kole trochu přehnal, a jak jsem byl unavený, tak přišly chyby. Se soupeři z jiných zemí se dá jezdit, jen v Rudderwoorde byl trochu odskočený domácí Jente Michels. I tak to vypadalo na medaili, ale ze třetího místa jsem spadl a předjeli mě dva soupeři. Dá se s nimi závodit," čiší z mladého krosaře odhodlání.

A vidí ve své jízdě ještě nějaké rezervy? "Musím ještě trochu přidat tréninku, vyladit formu na velké závody. Technicky určitě neztrácím, ale na jaře mě srazilo auto, takže jsem i přes léto moc nejezdil, takže mám najeto méně kilometrů. To je možná trochu důvod mezer v kondiční přípravě a až to doženu, tak potom budu schopen bojovat o první místo."


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail