Česky English

Zkušený Boroš: "Trať se mi docela líbí"

Nejzkušenějším jezdcem v českých barvách bude bezesporu na evropském šampionátu v Rosmalenu Michale Boroš. V elitní kategorii pojede s ním v našich barvách pouze Daniel Mayer a poslední výsledky velký optimismus nebudí, přitom start do sezony měl Boroš velmi dobrý. V kvalitní zahraniční konkurenci vyhrál Toi Toi Cup v Mlaé Boleslavi, na Holých Vrších skončil druhý.

Po zdravotních problémech ale ve třech startech v zahraničí – v Bernu, v Ruddervoorde a Oudenaarde se ani jednou nedostal do první dvacítky. "Doufám, že horší už to být nemůže. Forma postupně graduje, a věřím, že v neděli to bude dobré. Tento týden se cítím celý dobře," řekl jezdec celku ČEZ Cyklo teamu Tábor.

V Nizozemí se pochopitelně pokusí o co nejlepší výsledek a chtěl by navázat na své předchozí úspěchy když mj. skončil v roce 2017 na sedmém místě na světovém šampionátu. Kam jej ale forma výsledkově zařadí si netroufá tipovat. "Těžko říci na jaké umístění myslím. Říkám to pokaždé, spokojen budu s desítkou. Ale letos se mi v mezinárodní konkurenci moc nedařilo, přesto doufám, že to bude tentokrát lepší."

Trať v Rosmalenu prý docela zná. "Jel jsem zde před dvěma lety a myslím, že to bude podobné. Bude to dost rychlé, nechybí ani písečné pasáže a má být celkem teplo, takže by bláto nemělo být. To by mi mělo vyhovovat. V přípravě jsem udělal maximum, tak uvidím, na co to bude stačit. Dnes jsem na okruhu byl podruhé a začínám ho mít docela dobře najetý. Ty dva písky zatím nejsou rozježděné, ale do neděle se uvidí co s těmi úseky stane. Možná budou jako nyní jezditelné, ale také nemusí," míní Boroš.

Po ME rychle přijde další vrchol letošní sezony - domácí Světový pohár v Táboře. "Ještě před tím by se měly u nás jet další závody Toi Toi cupu. Vše je však v jednání, nikdo nic bližšího v současné době neví. Už aby ta složitá situace skončila," dodal Boroš.


< Zpět

Jednou větou

12.11.2020 - Protokol UCI Covid potřebný pro nadcházející závody Toi Toi Cupu !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail