Česky English

Belgičané kralovali závodu elite, ženám U23 Nizozemky

Elitní muži Belgie a Nizozemky v kategorii U23 kralovali druhému dni evropského šampionátu v nizozemském Romalenu. Zlaté medaile vybojovali Eli Iserbyt a Puck Pietersová, naši ani dnes neuspěli. Tereza Vaníčková dojela osmnáctá a hned za ní Elisabeth Ungermanová, Daniel Mayer byl sedmadvacátý, Michael Boroš závod nedokončil.

Pouze 31 jezdců z devíti zemí bylo na startu závodu mužů. Do terénu první najel Toon Aerts a naznačil tím belgickou dominanci. Michael Boroš byl v závěru první desítky, ale v jedné z prvních zatáček v boji o pozice o slušné postavení přišel, když jej soupeři zavřeli a propadl se až za první dvacítku, těsně před Daniela Mayera a cílem prvního kola projel se ztrátou dvaceti vteřin na čelo.

Na něm se seřadila okamžitě pětice belgických závodníků a za nimi dva Španělé, domácí Lars van der Haar jel desátý. Ve druhém okruhu již v elitní desítce bylo osm jezdců z Belgie, které doplňovali pouze van der Haar a Felipe Orts Lloret ze Španělska.

Tempo diktovali Toon Aerts a Michael Vanthourenhout, ale v těsném závěsu se drželi Laurens Sweeck a Eli Iserbyt. Boroš se kupředu neposouval a pohyboval se kolem dvacáté pozice. Ve čtvrtém okruhu zrychlili na čele Iserbyt a Vanthourenhout a rychle se dokázali soupeřům vzdálit, za půl kola měli k dobru čtvrt minuty. S tím se nechtěl smířit van der Haar a začal vedoucí dvojici stíhat. Výsledkem však bylo pouze to, že setřásl další soupeře, ale k Iserbytovi a Vanthourenhoutovi se nepřiblížil.

V závěru sedmého kola se podařilo Iserbytovi trochu poodjet Vanthourenhoutovi a v následujících metrech svůj náskok navyšovai. To však již v závodu nepokračoval Boroš. Nejen, že nejel svůj nejlepší závod, ale navíc jej potkala smůla. Daleko od depa přetrhl řetěz a evropský šampionát pro něj tím skončil.

Závod žen U23 měl podobný průběh, jen s tím rozdílem, že kralovaly Nizozemky. Po startu závodu se okamžitě na čele usadily Shirin van Anrooijová, Aniek van Alphenová, dále italská svěřenkyně trenéra Daniele Pontoniho Sara Casasolová, která vyhrála oba úvodní závody Toi Toi Cupu v Mladé Boleslavi i na Holých Vrších a Britka Anna Kayová, zatímco české duo bylo až v závěru jedenadvacetičlenného startovního pole.

Na čelo se ale rychle dotáhly další domácí krosařky Manon Bakkerová a Puck Pietersová a také Blanka Kata Vasová z Maďarska. Ve třetím okruhu byly na čele již jen Bakkerová, van Alphenová, Pietersová, van Anrooijová a Vasová, zatímco Casasolová ztrácela 20 vteřin, ještě hůře si vedly Kayová a další spolufavoritka Marion Norbert Riberollová z Francie, která nabíraly manko. Při nájezdu do předposledního čtvrtého kola již ale jela osamocená na čele Pieterseová s malým náskokem před soupeřkami Bakkerovou, van Alphenovou a Vasovou.

V posledním okruhu se Vasová ze skupiny pronásledovatelek osamostatnila na druhém místě a jela si pro stříbro. Bakkerová sice na ni v závěru dotírala, ale Maďarka těsný náskok uhájila. Dominance Nizozemek byla opět naprosto jasná. Za třetí Bakkerovou se seřadilo další trio v oranžových trikotech.

Z našich dokázala v závěru trochu zrychlit Vaníčková, která se posunula na 18. místo, zatímco Ungermanové došel dech a dojela až za ní.

Výsledky:

Ženy U23:

1.Pietersová (Niz.) 40:56, 2. Vasová (Maď.) +8, 3. Bakkerová +10, 4. van Alphenová +23, 5. van Anrooijová +44, 6. van Empelová (všechny Niz.) +51, ...18. Vaníčková +3:54, 19. Ungermanová (obě ČR) +4:25.

Muži - elite:

1.Iserbyt 1:04:28, 2. M. Vanthourenhout (oba Belg.) +16, 3. van der Haar (Niz.) +22, 4. L. Sweeck +41, 5. Toon Aerts +47, 6. Soete (všichni Belg.) +52, ...27. Mayer +5:43 , Boroš (oba ČR) nedokončil.

 

 


< Zpět

Jednou větou

12.11.2020 - Protokol UCI Covid potřebný pro nadcházející závody Toi Toi Cupu !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail