Závody Toi Toi Cupu jsou povoleny

Náročné vyjednávání a úsílí cyklokrosové komise ČSC přineslo dnes definitivní potvrzení, že čtyři mezinárodní podniky seriálu Toi Toi Cupu se mohou uskutečnit. "Hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová mi dnes po dlouhém vyjednávání v telefonickém rozhovoru sdělila, že nám umožňuje pořádání čtyř závodů. Pochopitelně se na nich pojedou pouze závody elitních kategorií mužů, žen, juniorů a juniorek. Vše pochopitelně za přísných hygienických opatření," řekl s úlevou předseda cyklokrosové komise Petr Balogh. Závody byly povoleny na základě výjimky Ministerstva zdravotnictví, podepsané hlavní hygieničkou ČR MUDr. Jarmilou Rážovou, Ph.D.

O body do seriálu Toi Toi Cpu ale i světového žebříčku se pojede 17. listopadu v Rýmařově, 22. listopadu v Jičíně, 5. prosince v Čáslavi a 12. prosince v Kolíně. Z toho je patrné, že o medaile na domácím šampionátu v Kolíně pojedou pouze juniorky a junioři. Na každý závod bude muset mít každý ze startujících negativní test na Covid-19 - pro české jezdce starý nejdéle 48 hodin, pro zahraniční účastníky 72 hodin. Možnost přihlášek na závod v Rýmařově je do pondělí 16. listopadu do 12:00.

Komise dnes schválila nový rozpis seriálu Toi Toi Cupou a bude usilovat o možnost mistrovských závodů mládežnických kategorií v rámci mistrovství ČR, které se uskuteční 9. ledna příštího roku v Jabkenicích.

Oproti zvyklostem dochází k řadě změn v organizaci závodu, ty nejdůležitější jsou následující:

•Vzhledem ke snížení počtu startujících kategorií došlo k úpravě časového harmonogramu, viz rozpis pohárové soutěže.

•Parkoviště závodu musí být umístěno mimo závodiště.

•Kancelář závodu bude umístěna mimo areál ve venkovním prostředí. Výdej čísel bude probíhat pro každou kategorii zvlášť, dle časového harmonogramu viz rozpis pohárové soutěže.

•Každý závodník musí v kanceláři závodu předložit potvrzení o provedení PCR testu s negativním výsledkem, ne starší než 48 hodin od odběru pro tuzemské závodníky (72 hodin pro zahraniční závodníky) a selfreporting formulář, který lze stáhnout z našich webových stránek a musí jej kromě závodníků předložit i všichni členové doprovodu. Bez předložení těchto dokumentů nemůže být závodník puštěn na start závodu.

•V průběhu závodu dané kategorie se v prostoru závodiště nesmí pohybovat závodníci ostatních kategorií. Je třeba dodržet maximální počet 160 osob na závodišti.

•Bezprostředně po skončení závodu každé kategorie se uskuteční vyhlášení vítězů. Vyhlášení vítězů proběhne bezkontaktně. Poté musí závodníci proběhlého závodu areál opustit, aby mohla závodit další kategorie.

Počet osob ve zdvojeném mechanickém depu výhradně s akreditací pro danou kategorii bude limitován takto:

- týmy s 1 - 2 závodníky maximálně 1 mechanik

- týmy se 3 - 4 závodníky maximálně 2 mechanici

- týmy se 5 - 6 závodníky maximálně 3 mechanici

- týmy se 7 a více závodníky maximálně 4 mechanici

Všechny osoby v mechanickém depu jsou povinni nosit ochranu úst a nosu.

Pro čtveřici závodů byla stanovena následující hygienicko-epidemiologická opatření:

•Každému, kdo vstupuje do areálu závodiště bude změřena tělesná teplota.

•V areálu cyklokrosové akce je povinnost nosit prostředky k ochraně dýchacích cest.  Tato povinnost se nevztahuje na závodníky a závodnice v průběhu závodu nebo tréninku.

•Ukládá se povinnost všem osobám přítomným v době konání sportovní akce v areálu cyklokrosové akce potvrdit nepřítomnost klinických známek infekčního onemocnění prostřednictvím selfreporting formuláře. Formulář bude také zasílán po přihlášení.

•Všichni závodníci a závodnice („povinná osoba“) jsou povinni absolvovat vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 metodou RT-PCR před závodem. Výsledek tohoto testu musí být k dispozici nejpozději před vstupem povinné osoby do areálu cyklokrosové akce, a nesmí být v době zahájení sportovní akce starší 48 hod od odběru biologického vzorku s výjimkou povinných osob ze zahraničí, u nichž výsledek tohoto testu nesmí být starší 72 hodin od odběru biologického vzorku. Tato povinnost se nevztahuje na povinné osoby, které prokazatelně prodělaly onemocnění COVID-19, nemají klinické známky onemocnění COVID-19, absolvovaly podle platných mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví izolaci ve stanoveném rozsahu z důvodu pozitivního výsledku RT-PCR testu a od prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu neuplynulo více než 90 dní.

•Organizátor zajistí nepřítomnost diváků v hledišti po dobu konání sportovní akce.

•Organizátor zajistí, aby maximální počet všech přítomných v areálu cyklokrosové akce nepřesáhl 160 osob.

•Organizátor zajistí adekvátní prostor a podmínky pro případnou potřebu předběžné izolace v případě výskytu podezření na infekční respirační onemocnění.

•Organizátor zajistí nastavení komunikace s místně příslušným orgánem ochrany veřejného zdraví.

Nejvýznamnější změny:

• M ČR v Kolíně pojedou jen juniorky a junioři

• Závodník, který se v uvedeném termínu k danému závodu nepřihlásí na internetových stránkách, nesmí startovat (dodatečné přihlášky před startem nejsou povoleny).

• Kategorie junioři a juniorky se hodnotí podle počtu uspořádaných závodů seriálu TOI TOI CUP takto:

• 5 závodů (kromě M-ČR) součtem získaných bodů ve všech uspořádaných závodech snížený o 2 nejhorší umístění závodníka v těchto uspořádaných závodech seriálu TOI TOI CUP 2020 a bodů získaných v závodě M-ČR.

• 4 závody a méně (kromě M-ČR) součtem získaných bodů ve všech uspořádaných závodech snížený o 1 nejhorší umístění závodníka v těchto uspořádaných závodech seriálu TOI TOI CUP 2020 a bodů získaných v závodě M-ČR.

• Celkové hodnocení soutěže jednotlivců a týmů kategorií mladší žáci, starší žáci, mladší žákyně, starší žákyně, kadeti a kadetky je vzhledem k zákazu pořádání závodů těchto kategorií v době pandemie Covid-19 zrušeno.

• Mění se program závodů v Čáslavi 5. prosince a M-ČR juniorek a juniorů v Kolíně 12. prosince

• Ruší se ceny za celkové umístění v seriálu TOI TOI CUP kategorií mladší žáci, starší žáci, mladší žákyně, starší žákyně, kadeti a kadetky.


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail