Rýmařovská premiéra mezinárodního Toi Toi Cupu

Po téměř sedmitýdenní pauze, zaviněné koronavirovou pandemií, se opět rozjel dnes seriál Toi Toi Cupu a poprvé je jel "velký" podnik tohoto seriálu na okruhu v Rýmařově. Pořadatelé pro závodníky připravili zajímavou trať.

Dramatickou zápletku měl závod mužů o niž se postaral dvacetiletý Jakub Říman z Auto Škoda Mladá Boleslav. Od začátku se na čele usadili Michael Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor), Cyprien Gilles a Valenton Remondet (oba Fr.), Říman se na ně dotáhl ve druhém okruhu. Tempo diktoval nejzkušenější z nich Boroš a ve třetím kole se na čele závodu osamostatnil, když cílem projel s desetivteřinovým náskokem před Římanem a zdálo se, že si jede pro bezproblémové prvenství.

Síly rychle došly francouzské dvojici a za nejlepším českým jezdcem se tak usadili Říman a  Šimon Vaníček, další cyklokrosař ČEZ Cyko Team Tábor. V páté kole se ale Říman překvapivě dokázal dotáhnout na Boroše, když smazal jedenáctivteřinové manko a soupeře tím zaskočil. Cílem šestého kola projela nejlepší dvojice bok po boku, ale poté na útok Boroše v úvodu sedmého kola Říman zareagovat nedokázal a jezdec ČEZ Cyklo Team Tábor rychle získal zpět náskok deseti vteřin, který v závěrečném okruhu zdvojnásobil, Dojel si pro druhé letošní pohárové vítězství a zvýšil svůj náskok v celkovém hodnocení Toi Toi Cupu.

Životní výkon Římana mu ale vynesl i životní výsledek. Po 25. místu v Mladé Boleslavi a jedenáctém na Holých Vrších se poprvé prosadil na stupně vítězů kde nejlepší dvojici doplnil Vaníček, za nimi se srovnalo trio francouzských jezdců.

„Říman jel dobře dnes hodně dobře, já měl naopak trošku horší den, ale popral jsem se s tím. Viděl jsem, že soupeřům neodjíždím, trochu jsem záměrně povolil s tím, že s Vaníčkem něco vymyslíme. Bohužel on s Římanem nepřijel a následně v nejtěžší části na trati jsem nastoupil a vytěžil z toho výhru,“ řekl Michael Boroš.

Největší hvězdou všech dnešních závodů byla bezpochyby Maďarka Kata Blanka Vasová, stříbrná medailistka z nedávného evropského šampionátu v nizozemském Rosmalenu a svoji vysokou mezinárodní třídu na okruhu jasně potvrdila. Hned v prvním okruhu svým soupeřkám ukázala záda a jela si prakticky svůj vlastní závod.

Stejně jistě si druhé místo hlídala Suzanne Verhoevenová z Belgie. Třetí jezdila v začátku Nikola Bajgerová z Dukly Praha, která ale od třetího kola začala ztrácet tempo a toho využily soupeřky. Na třetí pozici se posunula Anais Morichonová z Francie, ovšem Karla Štěpánová (Pushbikers XC Team) jedoucí na čtvrtém místě ji měla neustále na dohled.

V cíli třetího kola měla Vasová, jezdící v barvách stáje Doltcini Van Eyck - Proximus, náskok již minutový a o vítězce nebylo pochyb. Poslední dvě kola, na poměrně fyzicky náročném okruhu jezdily závodnice prakticky každá sama a pořadí se již nezměnilo. Čtvrtá projela cílem Štěpánová a to ji stačilo, aby se vyhoupla do čela průběžného hodnocení, když vystřídala Italku Saru Casasolovou, vítězku úvodních dvou závodů v Mladé Boleslavi a na Holých Vrších, která ovšem dnes na startu chyběla.

"Poprvé za svoji kariéru vedu cyklokrosový pohár," byla první slova v cíli Karly Štěpánové. "První dvě kola jsem jela šíleně. Byla zima, začalo pršet a já myslela, že se nevzpamatuji. Vrcholem chyb byl pád ve stoupání, ale pak se to rozjela a já se dotáhla na kontakt, byla jsem kousek za tou Francouzskou, ale ta si to pohlídala. Brambora je nakonec dobrá a  náplast je, že vedu pohár. Na tak technické trati jsem se místy s technikou dost prala."

Tři závody - tři prvenství. To je bilance Matěje Stránského z celku IVAR CS - Author Team. Po startu v první zatáčce přišel hromadný pád jemuž se vyhnulo jen pár jezdců. V cíli prvního kola byla pohromadě trojice českých reprezentantů Stránský a spolu s ním Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor) a Pavel Jindřich (TJ Stadion Louny). Ve druhém kole ale za to vzal Stránský a jel naplno, dokud soupeře nesetřásl. V cíli druhého kola již měl k dobru pár vteřin a náskok pak zvyšoval a svou pozici si s přehledem kontroloval.

O pomyslné stříbro za ním spolu bojovali Fiala a Jindřich až do cíle čtvrtého kola. V předposledním pátém kole ale táborský krosař zvýšil tempo a svému soupeři ujel a do cíle na něj najel značný odstup.

"Naštěstí jsem se v té první zatáčce do pádu nezapletl, stačil jsem se mu vyhnout a jel na třetím místě. Ve druhém kole jsem za to vzal a jel dokud nezískal náskok. Potom jsem si již prakticky svůj náskok hlídal až do cíle. Rýmařovský okruh mám rád. Je po rovině, silový a přesně to mi vyhovuje, navíc bylo uklouzané bahýnko a i to mám rád," řekl Matěj Stránský, který si tím upevnil své postavení v průběžném hodnocení, kde vede o 11 bodů před Jindřichem a třetí francouzský jezdec Eliote Ponchon.

Závod juniorek ovládla při absenci zatím vedoucí závodnice seriálu Julie Kopecké, závodnice Dukly Praha Anna Růžičková. Po prvním kole byla na čele s Kateřinou Hladíkovou (IVAR CS - Author Team), ale hned ve druhém okruhu se jí trochu vzdálila a pak až do cíle svůj náskok navyšovala a dojela si premiérové prvenství v této kategorii, Hladíková dojela letos potřetí druhá a posunula se tím do čela průběžné klasifikace, za ní je s osmibodovou ztrátou Růžičková a třetí dojela v závodě Švýcarka Fabienne Kipfmüllerová a stejné místo jí patří i průběžně.

Výsledky:

Muži:

1. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) 1:01:52, 2. Říman (Auto Škoda Mladá Boleslav) +19, 3. Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) +50, 4. Gilles 58, 5. Morichon +1:05, 6. Remondet (všichni Fr.) +1:35.

Pořadí po třech závodech:

1. Boroš 149, 2. van der Meer (Niz.) 126, 3. Vaníček 121, 4. Říman 115, 5. Loockx (Belg.) 99, 6  Glajza (SR) 97.

Ženy:

1. Vasová (Maď.) 42:53, 2. Verhoevenová (Belg.) +1:20, 3. Morichonová (Fr.) +2:09, 3. Štěpánová (Pushbikers XC Team) +2:30, 5. Bajgerová (Dukla Praha) +3:28, 6. Ungermanová (Auto Škoda Mladá Boleslav) +3:58.

Pořadí po třech závodech:

1. Štěpánová 140, 2. Ungermanová 125, 3. Švihálková (ČEZ Cyklo Team Tábor) 121, 4. Mudříková (ACK Stará Ves nad Ondřejnicí) 121, 5. Vaníčková (IVAR CS - Author Team) 120, 6. Sara Casasolová (It.) 100.

 

Juniorky:

1. Růžičková (Dukla Praha) 36:38, 2. Hladíková (IVAR CS - Author Team) +29, 3. Kipfmüllerová (Švýc.) +1:15.

Pořadí po třech závodech:

1. Hladíková 147, 2. Kipfmüllerová 139, 3. Růžičková 133.

Junioři:

1. Stránský (IVAR CS - Author Team) 45:29, 2. Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor) +25, 3.  Jindřich (TJ Stadion Louny) +1:20, 4. Anchain (Fr.) +1:47, 5. Mard (Švéd.) +1:49, 6. Lesueur (Fr.) +1:55.

Pořadí po třech závodech:

1. Stránský 150, 2. Jindřich 139, 3. Ponchon (Fr.) 135, 4. Anchain 131, 5. Seeman (TJ Stadion Louny) 126, 6. Dostál (ČEZ Cyklo Team Tábor) 125.


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail