Čtvrtý díl Toi Toi Cupu v Jičíně

Na trati na níž se v lednu bojovalo o mistrovské trikoty se dnes jede čtvrtrý díl seriálu Toi Toi Cupu. Stejně jako v Rýmařově startují juniorky, junioři, muži elite a ženy elite.

Poměrně kvalitní zahraniční pole se sešlo v kategorii mužů. V úvodu byli na čele Italové Jakob Dorigoni, Federici Ciolin, Mickaël Crispin z Francie, z domácích jezdců pak Michael Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) a Jakub Říman Auto Škoda Mladá Boleslav.

V cíli prvního kola vedl, teprve za týden dvacetiletý Říman, ale hned za ním byli Boroš, Crispin a jeho krajan Tom Minguenand. Tempo udával Boroš, ale Říman spolu s Crispinem mu byli nalepeni na zadní galusce, Dorigonimu to evidentně v zatáčkách klouzalo a ztratil kontakt.

Ve třetím kole se na čele osamostatnil Boroš, ale do boje nejlepších se vrátil po výměně kola Dorigoni a také Říman, kterého zbrzdil defekt. Po horším začátku se dopředu začal posouvat nizozemský jezdec Gosse van der Meer, druhý z průběžné klasifikace soutěže.

Před polovinou závodu zkoušel nastoupit Dorigoni, ale soupeři se setřást nenechali a naopak v dalším okruhu zaútočil Boroš a když v jednom prudkém výjezdu Ital musel seskočit z kola, tak rychle získala česká jednička náskok několika desítek metrů.

V cíli pátého kola již jel Boroš na čele s náskokem 12 vteřin před Dorigonim, Říman již měl odstup dvaceti vteřin. Hned v úvodu šestého kola však potkal italského mistra Dorigoniho defekt předního kola, ale bleskově se dokázal vrátit zpět před Římana.

Stejná smůla v následujícím kole potkala i českého trojnásobného šampiona Boroše a o svůj náskok přišel když jej Ital dojel. Oba jezdci si v závěrečných kolech zkoušeli nastoupit, ale marně. Shodně jeli dobře technicky a Boroš se držel v závětří za Italem a čekal na svoji šanci. Zkusil nastoupit v posledním malém stoupání, dostal se těsně před soupeře, ale ve spurtu na silnici uplatnil dvaadvacetiletý Dorigoni své silničářské zkušenosti a těsně vyhrál. Třetí místo uhájil mladíček Říman a podruhé v krátké době vystoupil na stupně pro nejlepší trojici.

"S výkonem jsem spokojen, ale bohužel proti byl defekt. Ital si mě dojel, ale přesto jsem si věřil na spurt, ale nevyšlo to. Taktiku do spurtu jsme měl nastoupit ze druhé pozice, ale posledních 50 metrů za to vzal a já jsem již více si nenašel. Forma mi ale graduje a doufám, že za týden při úvodním závodu Světového poháru v Táboře to bude dobré," řekl hned za cílovou páskou Boroš.

"Byl to můj první start od mistrovství Evropy. V průběhu závodu jsem musel dotahovat ztrátu a chtěl jet do posledního okruhu na prvním místě. Věřil jsem, že uspěji ve spurtu a vyšlo to," byl spokojený Dorigoni.

I závod žen ovládla zahraniční krosařka, když nejlepší ze všech byla šestá a pátá z úvodních dvou dílů v Mladé Boleslavi a Holých Vrchů Joyce Vanderbekenová z Belgie. Druhá dojela třetí z Rýmařova Francouzska Anais Morichonová a spolu s nimi vystoupila na stupně vítězek Karla Štěpánová (Pushbikers Xc Team), která si tak upevnila své vedení v klasifikaci Toi Toi Cupu. Po zranění a drobné operaci ruky, když nestartovala v Rýmařově, se na závodní okruhy vrátila Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n. N.) a dojela šestá.

Vanderbekenová v cíli prvního kola byla sice až čtvrtá, ale pak se posouvala a po čtyřech okruzích měla k dobru před Morichonovou přes půl minuty. Vedoucí závodnice seriálu Štěpánová jela neustále své tempo a oproti Rýmařovu si o jednu příčku polepšila.

"Dnes je spokojenost o to větší, že jsem na bedně. Bylo to hodně těžké, trať klouzala, byla to pro mě v úvodu neskutečná škola smyků. Musela jsem ufouknout galusky a potom to bylo již lepší. V Toi Toi Cupu jsem si upevnila vedení, je dobré mít nějaký polštář a jsem hlavně ráda, že nám cizinky tentokrát neujely," řekl Karla Štěpánová.

Na startovní čáře juniorského závodu chyběla třikrát druhá v předchozích závodech a vedoucí závodnice seriálu Kateřina Hladíková (IVAR CS - Author Team). Ve čtvrtek na tréninku si po pádu natrhla vazy v rameni a po operaci nyní leží v nemocnici a sezona pro ni nejspíš skončila.

Po absenci v Rýmařově se do startovního pole vrátila naopak vítězka dvou úvodních podniků Julia Kopecky (LrTv Swift) a hned od prvního kola se usadila na čele závodu, za ní jezdila jediná zahraniční závodnice Slovenka Tereza Kurnická, která si nevedla vůbec špatně. Za vítěznou Kopecky dojela nakonec o pouhých jedenáct vteřin.

Poprvé se objevila v letošní sezoně v závodu Karolína Bedrníková (Expres CZ - Tufo Team Kolín). Dobře začala, ale ve druhém okruhu se propadla až na pátou pozici, nakonec skončila čtvrtá. Start neměla nejlepší vítězka z Rýmařova Anna Růžičková (Dukla Praha), ale rychle se probojovala na třetí místo a na něm také dojela až do cíle a to ji vyneslo do čela průběžného hodnocení seriálu Toi Toi Cupu.

"Trať byla strašně těžká, ale já ráda jezdím do kopce, takže mi to vyhovovalo. Měsíc jsem nejela žádný závod a nevěděla jsem jak na tom budu, jakou mám formu. Prostě jsem jela a doufala, že vydržím až do cíle a vyšlo, a tak jsem hodně spokojená," byla v cíli slova Julie Kopecky.

V závodě juniorů potvrdil své letošní výsostné postavení Matěj Stránský (IVAR CS - Author Team), ktarý si ve čtvrtém dílu seriálu dojel pro čtvrté prvenství. Hned po staru se na čele usadili největší favorité Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor), Pavel Jindřich (TJ Stadion Louny), Matyáš Kopecký (Callant - Pauwels Sauzen CT) a vítěz všech letošních odjetých podniků Stránský.

Již ve druhém okruhu ale z vedoucího kvarteta začal odpadat Fiala, ale zbylá trojice si nic nedarovala. Zaútočit zkusil Kopecký, ale soupeři jej ujet nenechali. Naopak ve čtvrtém okruhu Kopecky, který měsíc prakticky nezávodil, začal zaostávat poté co tempo zrychlil Stránský. Tomu nestačil ani Jindřich, který ztratil kontakt poté, co zakopl na překážce, ale druhou pozici si hlídal naprosto jasně. v předposledním kole Fiala dojel Kopeckého a nakonec se před něj i dostal na stupně vítězů.

"Moc jsem si nafoukal kolo a v zatáčkách jsem pak klouzal, navíc v prvním kole mi spadl řetěz a po chybách jsem si to musel několikrát sjížděl. Poté co jsem se zklidnil, nastoupil a udržel se jen Jindřich. Když však zakopl na překážce tak jsem ujel i jemu a pak až do cíle si své postavení hlídal. Fyzicky jsem na tom byl hodně dobře, ale technicky to dnes nebylo ono," řekl Matěj Stránský.

Výsledky:

Ženy:

1. Vanderbekenová (Belg.) 44:12, 2. Morichonová (Fr.) +24, 3. Štěpánová (Pushbikers XC Team) +1:00, 4. Vaníčková (IVAR CS - Author Team) +1:11, 5. Švihálková (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:32, 6. Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n. N.) +2:18.

Pořadí po čtyřech závodech:

1. Štěpánová 188, 2. Vaníčková 167, 3. Švihálková 167, 4. Ungermanová (Auto Škoda Ml. Boleslav) 167, 5. Vanderbekenová 141, 6. Havlíková 137.

Muži:

1. Dorigoni (It.) 59:26, 2. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) stejný čas, 3. Říman (Auto Škoda Mladá Boleslav) +29, 4. Crispin (Fr.) 42, 5. van der Meer (Niz.) +49, 6. Maingenaud (Fr.) +52.

Pořadí po čtyřech závodech:

1. Boroš 198, 2. van der Meer 172, 3. Říman 163, 4. Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) 157, 5. Crispin 138, 6. Glajza (SR) 138.

Juniorky:

1. Kopecky (Lrtv Swift) 35:19, 2. Kurnická (SR) +11, 3. Růžičková (Dukla Praha) +47, 4. Bedrníková (Expres CZ - Tufo Team Kolín) +55, 5. Drbohlavová (KC Kooperativa Jablonec Nad Nisou) +1:53, 6. Jeřábková (Ivar CS - Author Team) +2:26.

Pořadí po čtyřech závodech:

1. Růžičková 181, 2. Jeřábková 177, 3. Minaříková (ČEZ Cyklo Team Tábor) 151, 4. Kopecky 150, 5. Hladíková (Ivar CS - Author Team) 147, 6. Kipfmüllerová (Švýc.) 139.

Junioři:

1. Stránský (Ivar CS - Author Team) 44:57, 2. Jindřich (TJ Stadion Louny) +13, 3. Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor) +43, 4. M. Kopecký (Callant - Pauwels Sauzen CT) +58, 5. Seeman (TJ Stadion Louny) +1:39, 6. Doležal (IVAR CS - Author Team) +2:27.

Pořadí po čtyřech závodech:

1. Stránský 200, 2. Jindřich 188, 3. Ponchon (Fr.) 177, 4. Seeman 172, 5. Doležal 167, 6. Dostál (ČEZ Cyklo Team Tábor) 166.


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail