Upořádat SP bylo letos hodně obtížné

V neděli se na okruhu v areálu Komora v Táboře zvedne opona letošního seriálu Světového poháru. Později než bylo původně plánováno a především namísto patnácti závodů pojedou nejlepší krosaři světa o body pouze pětkrát.

 

"Dostat Světový pohár do Tábora bylo letos hodně obtížné. Měnily se podmínky, termíny. Ještě v září jsme nebyli zcela přesvědčeni, zda závod budeme dělat. Po jednáních na městě, s představiteli kraje, na Českém svazu cyklistiky, s Národní sportovní agenturou a hygienou jsme se rozhodli na poslední chvíli. Pro nás je to také závazek před pořádáním mistrovství světa v roce 2024. Startovní pole bude trošku řidší, ale jsem nesmírně rád, že přijede megastar Wout van Aert, trojnásobný světový šampion zde absolvuje první závod po neuvěřitelných výkonech na Tour de France a mistrovství světa," řekl na dnešní tiskové konferenci pod otevřeným nebem v Táboře Petr Balogh, jednatel společnosti Agentura cyklistka, která závod pořádá.

"Myslím, že je fantastické, že se pojede a musím organizátorům vyseknout obrovské absolutorium. Udělat závod v této nelehké době je hrozně těžké," zdůraznil senátor Jaroslav Větrovský.

I starosta města Tábor Štěpán Pavlík to přijal trošku s úlevou. "Tábor slaví 600 let od svého založení, ze známým důvodů jsme museli řadu akcí zrušit. Oceňuji, že pořadatelé to nevzdali a alespoň prostřednictvím televizních obrazovek se podaří udržet tradici, která je v Táboře dlouhodobá. Akce se bude přenášet i do dalších zemí a nepochybně je to jedna z největších akcí v našem městě, ne-li největší a dobrá propagace ve světe. Budeme tím zvát i  na světový šampionát 2024," řekl starosta Tábora.

Reprezentační kouč Petr Dlask zmínil problémy především s termíny, vzhledem k pozdějšímu tak přišel o jednu krosařku pro elitní závod, když Pavla Havlíková pro problémy s rukou nebude moci startovat. "Vím, že máme silné juniorské kategorie a můžeme bojovat o vítězství nebo podium, ale i muži U23 by se nemuseli ztratit a v elitě snad navážeme na výsledky z minulých let," řekl Dlask.

Tím, koho měl nejvíce na mysli, byl Michael Boroš. "Novou trať jsem si již projel a musím říci, že je o dost těžší, bude to hodně poctivé. Moje kondice není nejlepší, rád budu za umístění do dvacátého místa, ale moje cíle jsou jezdit do desítky," řekl Boroš a největší ambice má vedoucí junior světového žebříčku Matěj Stránský. "V Táboře to bude první vrchol, protože na mistrovství Evropy se moje kategorie nejela. Pokusím se ukázat v nejlepší formě. Tréninkově se cítím dobře, potvrdil jsem to i na závodech. Jsem schopen jet s nejlepšími a pokusím se o co nejlepší výsledek, třeba i o první místo," dodal Matěj Stránský.

Video z tiskové konference: https://youtu.be/fcnjHg-FwNs


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail