Startovní pole elitních kategorií v plné síle

Se zpožděním, ale přece. O měsíc později, navíc se značně ochuzeném kalendáři, když namísto původních patnácti, poté třinácti a nakonec jen s pěti podniky odstartuje v neděli na našem okruhu v areálu Komora v Táboře seriál Světového poháru. Závodit se bude v obou elitních kategoriích, kategorii mužů U23, juniorů a juniorek.

Ale bude se zcela jistě na co dívat. Na jih Čech přijede v elitních kategoriích prakticky kompletní světová špička. Přihlášeni jsou cyklokrosaři ze šestnácti zemí (ČR, Kanada, USA, Belgie, Dánsko, Španělsko, Francie. Británie, Německo, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lucembursko, Nizozemí, Švýcarsko, SR) a z nejlepších chybí jen jedinci.

Žen by mělo být na startovní čáře 54 a z elitní desítky světového žebříčku chybí jen trojice krosařek ze zámoří - Američanky Rebecca Fahringerová, Katherine Comptonová a naše Kateřina Nash, která by však podle trenéra české reprezentace Petra Dlaska měla závodit v příštím roce. Přijedou ale letos dominující Nizozemky Ceylin del Carmen Alvaradová, Annemarie Worstová, Lucinda Brandová, Yara Kastelijnová, Begičanka Sanne Cantová i Kanaďanka  Maghalie Rochettreová.

Mužů bude o něco méně - 39, ale z Top Ten až na trojku Mathieu van der Poela (Niz.) a desítku Španěla Felipe Orts Lloreta všichni ostatní. Jinak se diváci u televizních obrazovek mohou těšit na hvězdné Belgičany Toona Aertse, Eli Iserbyta, Laurense Sweecka, Michaela Vanthourenhouta a také na hvězdného Wouta van Aerta, který sice je ve světovém žebříčku až na 32. místě, ale to ne vinnou výkonnosti, ale tím, že byl dlouho zraněn a v Táboře se do terénu vrátí po veleúspěšné silniční sezoně.

V elitních kategoriích naši jezdci k favoritům patřit nebudou, ale především v juniorských závodech rozhodně ano. Pro nadějného juniora Matěje Stránského, stejně jako pro jeho týmové kolegy a juniorky je Světový pohár v Táboře prvním vrcholem sezony. „Jako junior jsem na mistrovství Evropy závodit nemohl. Do Tábora se těším moc, abych mohl ukázat, co ve mně je. Teď jsem vyhrál Toi Toi Cup v Jičíně a na trénincích se mi také vede. Věřím, že v neděli budu bojovat o pódium,“ prozradil Stránský, ale velmi silní jsou i Matyáš Kopecký, Pavel Jindřich či Matyáš Fiala. Mezi juniorkami pak může myslet hodně vysoko především Julia Kopecky a stále stoupající formou se může pochlubit i Jakub Říman v kategorii U123.

Novinky na táborské trati trenér Dlask vítá. „Stavěla se hlavně pro české závodníky a je od začátku do tahu a přibyly technické pasáže. Věřím, že na ní zajedeme co nejlepší výsledky. Máme hodně silné juniorské kategorie, v nichž můžeme bojovat o vítězství nebo o pódium. Ztratit by se nemuseli ani kluci do 23 let,“ řekl Dlask.

 

 


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail