Česky English

Startovní pole elitních kategorií v plné síle

Se zpožděním, ale přece. O měsíc později, navíc se značně ochuzeném kalendáři, když namísto původních patnácti, poté třinácti a nakonec jen s pěti podniky odstartuje v neděli na našem okruhu v areálu Komora v Táboře seriál Světového poháru. Závodit se bude v obou elitních kategoriích, kategorii mužů U23, juniorů a juniorek.

Ale bude se zcela jistě na co dívat. Na jih Čech přijede v elitních kategoriích prakticky kompletní světová špička. Přihlášeni jsou cyklokrosaři ze šestnácti zemí (ČR, Kanada, USA, Belgie, Dánsko, Španělsko, Francie. Británie, Německo, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lucembursko, Nizozemí, Švýcarsko, SR) a z nejlepších chybí jen jedinci.

Žen by mělo být na startovní čáře 54 a z elitní desítky světového žebříčku chybí jen trojice krosařek ze zámoří - Američanky Rebecca Fahringerová, Katherine Comptonová a naše Kateřina Nash, která by však podle trenéra české reprezentace Petra Dlaska měla závodit v příštím roce. Přijedou ale letos dominující Nizozemky Ceylin del Carmen Alvaradová, Annemarie Worstová, Lucinda Brandová, Yara Kastelijnová, Begičanka Sanne Cantová i Kanaďanka  Maghalie Rochettreová.

Mužů bude o něco méně - 39, ale z Top Ten až na trojku Mathieu van der Poela (Niz.) a desítku Španěla Felipe Orts Lloreta všichni ostatní. Jinak se diváci u televizních obrazovek mohou těšit na hvězdné Belgičany Toona Aertse, Eli Iserbyta, Laurense Sweecka, Michaela Vanthourenhouta a také na hvězdného Wouta van Aerta, který sice je ve světovém žebříčku až na 32. místě, ale to ne vinnou výkonnosti, ale tím, že byl dlouho zraněn a v Táboře se do terénu vrátí po veleúspěšné silniční sezoně.

V elitních kategoriích naši jezdci k favoritům patřit nebudou, ale především v juniorských závodech rozhodně ano. Pro nadějného juniora Matěje Stránského, stejně jako pro jeho týmové kolegy a juniorky je Světový pohár v Táboře prvním vrcholem sezony. „Jako junior jsem na mistrovství Evropy závodit nemohl. Do Tábora se těším moc, abych mohl ukázat, co ve mně je. Teď jsem vyhrál Toi Toi Cup v Jičíně a na trénincích se mi také vede. Věřím, že v neděli budu bojovat o pódium,“ prozradil Stránský, ale velmi silní jsou i Matyáš Kopecký, Pavel Jindřich či Matyáš Fiala. Mezi juniorkami pak může myslet hodně vysoko především Julia Kopecky a stále stoupající formou se může pochlubit i Jakub Říman v kategorii U123.

Novinky na táborské trati trenér Dlask vítá. „Stavěla se hlavně pro české závodníky a je od začátku do tahu a přibyly technické pasáže. Věřím, že na ní zajedeme co nejlepší výsledky. Máme hodně silné juniorské kategorie, v nichž můžeme bojovat o vítězství nebo o pódium. Ztratit by se nemuseli ani kluci do 23 let,“ řekl Dlask.

 

 


< Zpět

Jednou větou

12.11.2020 - Protokol UCI Covid potřebný pro nadcházející závody Toi Toi Cupu !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail