Čeští jezdci se shodují - okruh je strašně těžký

Naši reprezentanti mají na okruhu v areálu Komora, kde se v neděli pojede letošní premiérový díl seriálu Světového poháru první tréninky. Okruh organizátoři změnili, oproti předchozí  letům je kratší, ale o to náročnější. "Měla by to být podoba okruhu, na němž se v roce 2024 pojede světový šampionát," vysvětlil změnu jednatel společnosti Agentura cyklistika Petr Balogh.

"Je to hodně těžký okruh, hodný mistrovství světa. Strašně náročný je na fyzickou kondici, hodně silový. Ač se to nezdá, tak ve druhé části okruhu se třikrát stoupá zespoda trati až nahoru, jsou tu i schody a uspějí jen ti nejlépe připravení," říká reprezentační kouč Petr Dlask, který v Táboře v roce 2001 získal stříbrnou medaili v kategorii elite.

"Trať je krásně připravená. Kromě síly ale bude potřeba i technika, jsou tam úseky kde bude potřeba šikovnost. Hodně ale bude také záležet na počasí. Poslední roky se zde závody SP jezdily říjnu a trať se tak nerozblátila. Nyní jedeme na konci listopadu a vše je možné. Na neděli je předpověď na ráno teplota těsně pod bodem mrazu. Pro závody kategorií jež pojedou dopoledne, by to mělo být trochu přimrzlé, nejhorší předpokládám, že to bude pro muže U23 a ženy, na muže elite se to již vyjezdí," míní Dlask.

Hodně jej však mrzí, že se jede bez diváků. "Situace kovidová mrzí, závodníci na trati u schodů byli zvyklí na plno fanoušků, domácím jezdcům to pomáhalo, lidé je tlačilo dopředu a  dodávalo to hodně energie. Ale věřím, že i bez diváků se naši jezdci dokáží kousnout. Jedná se hlavně o mladé, kterým kontakt s lidmi moc pomáhá. Vzhledem k mistrovství světa bychom na takové trati potřebovali co nejvíce trénovat a závodit, aby se jim dostala pod kůži. Věřím, že i na tomto těžkém okruhu se naši mladí závodníci dokáží prosadit," věří český trenér.

"Oproti loňsku je opravdu výrazně náročnější okruh. Každopádně bude rozhodovat kdo jak je dobře připravený," říká junior Matyas Kopecký. A jeho sestra Julia přidává: "I když je to náročný okruh, tak mě se líbí. Pro ženy to bude těžké, pro juniorky opravdový křest."

Nejlepší český eliťák Michael Boroš má za sebou závod Toi Toi Cupu v Jičíně a domácí okruh se těší. „Po náročném závodu v Jičíně jsem dobře zregeneroval a už se na nedělní Světový pohár zodpovědně připravuju. Novou trať mám projetou a je o dost těžší než dřív. Bude to hodně poctivý závod,“ zdůraznil Boroš, kterému by prý asi více vyhovoval blátivý terén. "Nejsem v nejlepší kondici a myslím, že můžu být rád za top dvacítku. Mým cílem je bojovat mezi desátým a patnáctým místem,“ prozradil Boroš své ambice.

Pro nadějného juniora Matěje Stránského je Světový pohár v Táboře prvním vrcholem sezony. „Jako junior jsem na mistrovství Evropy závodit nemohl. Do Tábora se těším moc, abych mohl ukázat, co ve mně je. Teď jsem vyhrál Toi Toi Cup v Jičíně a na trénincích se mi také vede. Věřím, že v neděli budu bojovat o pódium,“ prozradil junior Stránský.


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail