Zacinká opět v Táboře medaile?

To je otázka, kterou si příznivci českého cyklokrosu kladou. A všichni věří, že ano. Na domácích závodech se jen ojediněle v minulosti stávalo, že by Češi vyšli naprázdno. I když v současné době má český cyklokros problémy, ústup z dřívější slávy je patrný, ale přesto... Hlavně v juniorských kategoriích o sobě mladí Češi dávají stále hlasitěji vědět.

Při posledním závodu SP před rokem vystoupil na bronzový stupeň junior Jan Zatloukal, rok předtím jsme sice skončili bez medaile, ale Jakubu Ťoupalíkovi unikla jen těsně, když skončil čtvrtý. V roce 2017 se v Táboře Světový pohár nejel, ale na listopadovém evropské šampionátu byla česká trikolóra na stupních vítězů vidět dvakrát - mezi juniory byl Tomáš Kopecký stříbrný a Nikola Nosková v kategorii U23 třetí.

No a v letošní covidovou pandemii poznamenaná sezona naznačuje, že naši mladí se derou výrazně vzhůru. Ve světovém žebříčku juniorů, který byl z nepochopitelných důvodů na nátlak Belgičanů a Nizozemců před týdnem zrušen, hájil první místo Matěj Stránský a za ním byl hned Pavel Jindřich. "Považuji to za krajně neseriozní. My jsme závodili, ale jim se nechtělo cestovat, a tak si to prosadili," poukazuje na nespravedlivost český trenér Petr Dlask, který právě juniorům a juniorkám věří, že v Táboře uspějí.

Ve středu měla česká reprezentace na nově pozměněném okruhu společný trénink. "Byla tu převážná část jezdců, kteří pojedou v neděli. Jen nepřijeli z důvodu velké vzdálenosti závodníci z Moravy, ale z mladých tu byli všichni," pokračuje Dlask.

Po tréninku se zase vydali do svých domovů, dnes ráno absolvovali testy na Covid-19 a zítra se všichni sejdou na společném srazu na hotelu Tábor ve 12:00, poté bude následovat oběd a potom všichni vyrazí na společný oficiální trénink, která je na okruhu v areálu Komora naplánován od 14:00 - 16:00. "Potom jeden člověk vyzvedne startovní čísla, která rozdáme jezdcům, po večeři uděláme krátkou poradu a poté již přijde koncentrace na nedělní závodní den. Ten bude velmi náročný, pro mladé jezdce hlavně kvůli brzkému vstávání. Všichni si musí dát do hlavy, že kvůli tomuto závodu se dlouho připravovali," zdůraznil Dlask.

Na okruhu, který má prakticky za domem v němž bydlí, je jako doma nejzkušenější z našich krosařů Michael Boroš. A jak změny na něm hodnotí? "Asi je to nejtěžší trať. Ztížily ji výjezdy na louce ve druhé polovině okruhu. Po překážkách musíte nahoru, dolu a zase nahoru, třikrát se stoupá na nejvyšší bod okruhu. To prověří každého dokonale. A jak mi to vyhovuje? Na to se těžko odpovídá, uvidíme jak to bude v intentitě, při tréninku se toho moc neukáže. Zažil jsem různé tratě, v Táboře ale nemohou být ta belgické blátíčka. Nyní je podklad dost tvrdý a drncá to, ale po trénincích se to snad ujezdí," říká Michael Boroš. "Předpověď počasí naznačuje, že bude spíše chladno, ale přes poledne to povolí a na okruhu bude taková lehká klouzačka," dodal Boroš.


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

MS Hoogerheide 2023
štafety
junioři x juniorky
ženy elite x muži U23
ženy U23 x muži elite

TOI TOI Cup 2022
Holé Vrchy, Hlinsko, Jičín, Veselí nad Lužnicí, Slaný, Kolín, Rýmařov, Mladá Boleslav

Světový pohár 2022/2023
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Tábor - ženymuži elite
Maasmechelen - ženymuži elite
Beekse Bergen - ženymuži elite
Overijse - ženy x muži elite
Hulst - ženy x muži elite
Antwerpen - ženy x muži elite
Dublin - ženy x muži elite
Val di Sole - ženy x muži elite
Gavere - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite
Benidorm - ženy x muži elite
Besancon - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 22.9.2022
TOI TOI Cup Holé Vrchy

TOI TOI Cup Hlinsko
TOI TOI Cup Slaný
TOI TOI Cup Kolín
TOI TOI Cup Rýmařov
TO před MČR Mladá Boleslav
MČR Mladá Boleslav

Jednou větou

18.10.2022 - Výsledky z druhého dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 12.10.2022 a průběžné výsledky.

08.10.2022 - Výsledky z prvního dílu středečních cyklokrosů v Lounech. Výsledky 5.10.2022

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail