Česky English

Tomáš Paprstka: Tohle je můj druhý největší úspěch v kariéře

Juniorský mistr světa 2010 na medaili nedosáhl, ovšem pátým místem si člen Remerx Merida Teamu Kolín zajistil celkové vítězství v TOI TOI Cupu.


S čím jste šel do závodu?
Hlavní cíl bylo udržet vedení v poháru a pohlídat si ostatní kluky. Hned po startu jsem za to vzal, chtěl jsem to zkusit. Možná jsem si to trochu prásknul, ale naštěstí ne nějak dramaticky. Plán byl pokusit se o bednu. V těch technických výjezdech jsem měl díky bikům výhodu oproti ostatním. Jel jsem s Kyzim, ale ten mi pak nastoupil a poodjel. Dojel jsem Šimona, a potom jsem udělal chybu za depem. Poslední dvě kola jsem ho musel sjíždět. V cíli to bylo těsné, ale na víc to nedalo.

Měl jste tu spoustu příznivců.
Můj fan klub byl úžasný. Trať mám takřka za barákem, Loštice jsou sto kilometrů od Vsetína, což je pro mě kousek, jsem Valach. Přijel celý autobus, na trati to bylo hrozně znát. Fanoušci byli vidět i slyšet, hnalo mě to dopředu. Jen škoda, že to na tu bednu nedopadlo, ale i tak vítězství v poháru je skvělé.

Kam řadíte tento úspěch?
Je to pro mě druhý nejcennější výsledek po titulu mistra světa v Táboře. Teď bych to chtěl zúročit na mistrovství světa v Hoogerheide.

Jak plánujete kariéru dál?
Dál budu jezdit biky, ty mě baví neskutečně. Kros mi do toho zapadá. Končím v kategorii U23, na biku taky, v letní sezoně bych chtěl svou výkonnost potvrdit. Zatím mi vyhovuje kombinace horských kol a cyklokrosu.
 


Text a fotky: Martin Bali-Jenčík


< Zpět

Jednou větou

28.05.2020 - Výsledky a fotogalerie z Mistrovství Jihočeského kraje v časovce.

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail