Česky English

Poděkování patří všem, říká Petr Balogh

Radost z toho, že se rozběhl seriál Světového poháru, ale především z toho, že Tábor se tohoto nelehkého úkolu zhostil na výbornou, čišela po skončení podniku ze slov předsedy organizačního výboru a šéfa komise cyklokrosu Českého svazu cyklistiky Petra Balogha.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří na uspořádání závodu měli podíl. A věřte, že jich nebylo málo, vyjmenovat všechny ale nelze. Byla to skvělá reklama našeho města a české cyklistiky v zahraničí,“ zaznělo z jeho úst jako první. „Chtěl bych smeknout před celým pořadatelským týmem pod vedení Jaroslava Komoně a Davida Káška, kteří mimochodem startovali v Táboře na mistrovství světa v roce 2001. Odvedli obrovské penzum práce.“

„Byli jsme první, kdo v letošní sezóně závod SP uspořádal, plno významných lokalit to nebylo schopno udělat. Proto bych chtěl moc poděkovat všem, kteří se o to v této nelehké koronavirové době zasloužili, považuji to za malý zázrak. Po závodě jsem se sešel s hlavním rozhodčím ze Španělska a měli jsme spolu asi dvacetiminutový rozhovor. Vyzdvihl, že krom nějakých drobností to bylo skvěle zorganizováné. Moc se mu líbil areál Komora, u tratě ocenil její bezpečnost a přehlednost. Ocenil také profesionální výkon záchranné služby. Zajímal se o zranění nizozemské závodnice, která byla odvezena na traumatologii do Českých Budějovic a poděkoval panu doktoru Vlkovi,“ řekl Petr Balogh.

Šéf organizátorů poukázal na epidemiologická opatření, která se týkala kanceláře závodu i na trati, kde bylo deset desinfekčních míst. „Z tohoto pohledu byl závod velmi dobře zajištěn a tímto bych chtěl poděkovat především krajské hygieničce Kvetoslavě Kotrbové a také okresní hygieničce Mileně Kambové, která např. objela všechny hotely, kde byli zahraniční účastníci ubytováni a personál informovala o opatřeních, která je potřeba udělat,“ řekl Balogh. Každý ze zahraničí, ale i naši jezdci, mechanici, maséři, rozhodčí, organizátoři museli mít negativní Covid test, odevzdat Covid protokol a při vstupu do areálu byla všem měřena tělesná teplota.

Po závodě se uskutečnila také schůzka organizátorů s hlavní koordinátorkou UCI pro MTB a cyklokros Christelle Reille a se zástupci Flanders Clasics, které zajímalo, zda budeme mít zájem o pořádání závodu SP v příštích letech a o letošní podniku všichni mluvili v superlativech.

Na závěr se Balogh zmínil i k vystoupení našich reprezentantů. „Z našeho pohledu je vidět, že projekt Tábor 2024 začíná nést ovoce, u mládežníků to zabralo. Dá se říci, že máme velmi talentované juniory a juniorky a veliký potencionál vidím v těch nižších kategoriích, kadetech, žácích. Pevně věřím, že se nenaplní předpovědi ´některých odborníků´, že náš cyklokros je v klinické smrti. Bylo velmi příjemné slyšet po delším čase českou hymnu na počest vítěze při závodu Světového poháru,“ dodal Balogh.

„Uspořádání závodu SP stálo pořadatele opravdu hodně úsilí. Klobouk dolů před Petrem Baloghem a celou Agenturou cyklistika, že to dokázali. Oceňuji to já, ale stejná slova jsem slyšel i od zahraničních účastníků, kteří byli nadšeni, že se seriál rozběhl,“ přidal reprezentační kouč Petr Dlask.

 

 

 


< Zpět

Jednou větou

12.11.2020 - Protokol UCI Covid potřebný pro nadcházející závody Toi Toi Cupu !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail