Naši jezdci úspěšní na Slovensku

Týden před dalším závodem Toi Toi Cupu v Kolíně, kde se zároveň uskuteční i mistrovství republiky mládežnických kategorií, se o víkendu jela řada závodů. Někteří jezdci vyrazili na Slovensko, někteří do Polska a především mladí závodili na třetím dílu Lounského seriálu.

V Toplčiankách se v sobotu nejprve uskutečnilo mistrovství Slovenska a zlato vybojoval  Matej Ulík, který obléká trikot českého celku Expres CZ - Tufo Team Kolín. Mezi ženami vyhrála v souboji generací osmnáctiletá Tereza Kurnická, která o 1:13 porazila pětačtyřicetiletou Janku Keseg Števkovou.

V neděli se jel závod druhé kategorie kalendáře UCI Grand Prix Topolčianky a dva naši reprezentanti se dostali na stupně vítězů. Karla Štěpánová skončila druhá za vítěznou Francouzskou Anais Morichonovou. V závodu mužů zvítězil bratr vítězky Mathieu před svým krajanem Tomem Mainguenaudem a třetí dojel Jakub Říman. Uspěli ale i junioři - Matyáš Fiala dosáhl na vítěztví a Filip Jech skončil druhý.

V Polsku ve Wlodovici vybojovali mladí Češi čtyři prvenství, když na nejvyšší stupeň vystoupili žák Jakub Sasín (ACK Stará ves pod Ondřejnicí), žákyně Karolína Frydrychová (TJ Auto Škoda Ml. Boleslav), kadetka Vanda Dlasková (TJ Auto Škoda Ml. Boleslav) a kadet Filip Samec (IVARS CS - Author Team). Třetí byla žákyně Linda Sitková (ACK Stará Ves pod Ondřejnicí), juniorka Eliška Drbohlavová (KC Kooperativa Jablonec n. N.) byla druhá a stejně skončil kadet Jakub Kuba (TJ Auto Škoda Ml. Boleslav). Mezi ženami po zranění nastoupila Pavla Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n. N.) a skončila druhá za domácí Zuzannou Krzystalaovou.

Uvolnění amatérského sportu dává možnost uspořádat plánované MČR i pro nejmladší kategorie. Protože závodníci těchto kategorií nemohli od září startovat na žádné soutěži, v Lounech uvítali možnost uspořádat přípravný test týden před samotným šampionátem.

"Na závodnících bylo patrné, že soutěže Toi Toi Cupu jim chybí a od startu do cíle jeli s obrovským nasazením. Trať byla více technická než silová, ale jako příprava před "vrcholem" sezóny ideální," řekl Milan Chrobák.

Stupně vítězů obsadili vesměs favorité, se kterými se počítalo, že budou v popředí celou sezónu. Potvrdili, že nic neztratili na své výkonnosti a mistrovské závody v Kolíně budou jistě zajímavé nejen v sobotu, ale i v neděli. Trať prověřila nejen závodníky, ale i mechaniky. První kategorie startovaly když se ještě teplota pohybovala kolem nuly a trať byla tvrdá ale kluzká. Během závodu kadetů došlo k postupnému oteplení a trať začala měknout a v konci závodu již byla optimální výměna kola. Junioři a muži absolvovali svůj závod za lehce slunečného počasí a tak kdo neměl možnost kolo vyměnit byl ve velké nevýhodě.

Vítězové jednotlivých kategorií:

Junioři: Matěj Stránský         (IVAR CS - Author team)

Juniorky: Karolína Bedrníková (Expres CZ Tufo Team Kolín)

Kadeti: Václav Ježek (IVAR CS - Author team)

Kadetky: Jana Beranová (IVAR CS - Author team)

Starší žáci: Lukáš Vorel (Skiandbike Kunratice Team)

Starší žákyně: Aneta Dlouhá (IVAR CS - Author team)

Mladší žáci: František Hladík (IVAR CS - Author team)

Mladší žákyně: Babeta Kolářová      (TJ AŠ Mladá Boleslav)

Výsledky:

Topolčianky (C2):

Muži:

1. Morichon 57:45, 2. Mainguenaud (oba Fr.) +27, 3. Říman, 4. Vaníček oba  +1:09, 5. Glajza (SR) +1:32, 6. Ulík (oba SR) +1:39, ...8. Mayer +2:47, 9. Zelený (oba ČR) +3:28.

Ženy:

1. Morichonová (Fr.) 46:39, 2. Štěpánová (ČR) +18, 3. Wrichtová (Brit.) +1:14, ...9. Navrkalová (ČR) +5:29.

Junioři:

1. Fiala 42:21, 2. Jech (oba ČR) +1:09, 3. Haas (SR) +1:16, 4. Dostál +1:18, 6. Kerl +1:42, 7. Kubík +2:08, 8. Frühauf (všichni ČR) +2:14.

< Zpět

Jednou větou

12.11.2020 - Protokol UCI Covid potřebný pro nadcházející závody Toi Toi Cupu !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.

11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).