Česky English

Bylo to o galusku, řekla hrdinka dne Nosková

Česká smíšená štafeta ve složení Barbora Průdková, Jan Rajchart, Roman Lehký a Nikola Nosková vyhrála zlatou medaili na Olympijských hrách mládeže v čínském Nankingu. Po dvou okruzích na MTB a dvou na silnici rozhodl o zlatu po závěrečném spurtu Noskové fotofiniš.

První a druhý úsek absolvovali na dvoukilometrové trati XC Eliminátoru bikeři Barbora Průdková a Jan Rajchart. Oba Češi pořád jeli suverénně  v čele závodu. „Chvíli se nás drželi ještě Srbové, ale v podstatě jsme soupeřili jen s Italy,“ řekl Rajchart, který předával na silniční úsek ve stejném čase jako Ital Mandelli.

„Bikeři to rozjeli úplně skvěle. Za námi nikdo nebyl. Zkusil jsem Italovi nastoupit v kopci, ale po chvíli jsem zjistil, že to nemá cenu. Tak jsme raději spolupracovali, střídali, a snažili se udržet náskok. Věřil jsem, že to rozhodne Nikola,“ popsal Lehký svůj silniční úsek.

Drobná závodnice Nosková tak měla nejtěžší roli, do jaké se mohla dostat. „Hrozně jsem se bála, protože Italka je velice silná závodnice. Navíc nechtěla střídat a začala se na nás dotahovat skupinka. Tak jsem za to vzala. V poslední zatáčce mě tlačila do bariéry a pak ještě jednou v cílové rovince. Zmáčkla jsem se, co to šlo a nakonec to dopadlo výborně. Ale bylo to o galusku,“ řekla hrdinka dne Nosková.

Podívejte se na videoreportáž ze štafety na stránkách ČT.

České cyklistice se na Olympijských hrách mládeže mimořádně dařilo. Nosková s Průdkovou jsou také stříbrné z týmového závodu děvčat, Rajchart s Lehkým si zlatem spravili chuť po čtvrtém místě mezi chlapci.

(mbj)


< Zpět

Jednou větou

27.09.2019 - Dnes UCI rozhodla, že MS 2023 bude v Hoogerheide (Nizozemí). MS 2020 je v Dübendorfu (Švýcarsko), 2021 v Oostende (Belgie) a 2022 ve Fayetteville (USA, Arkansas). Na 2024 si podal kandidaturu Tábor.


09.04.2019 - O víkendu proběhlo Mistrovství JčSC v silniční cyklistice 2019 v rámci závodů v Soběslavi, výsledky jsou zde.

01.02.2019 - Řídící výbor UCI dnes na MS v Dánsku rozhodl m.j. i o kalendáři Světového poháru 2019/20. Jeho součástí bude opět Tábor - v sobotu 16. listopadu. Více zde.


Počasí

Předpověď počasí

close
detail