Trať šampionátu v Jabkenicích je připravena

Organizátoři letošní cyklokrosového šampionátu ve středočeských Jabkenicích jsou připraveni. Trať je hotová, vykolíkovaná a jen zbývá několik míst vytyčit  tzv. ´mlíkem´, umělohmotnou páskou. Ovšem na jakém podkladu se pojede je otázkou. Na bahně, sněhu či ledu?

„Trať je v základu stejná, jako byla v loňském roce. Tam kde to šlo jsme ji rozšířili, aby se dalo snadněji předjíždět a v zatáčkách se neztrácelo na rychlosti. Těch zatáček dost ubylo a ty co zůstaly jsou povětšinou hodně otevřené, žádný ostrý skoby,“ říká ředitel závodu Radek Beneš.

V lesní pasáží přibylo přibližně sto metrů rovinky, ale do tahu to moc není, podklad je takový panenský, ale denně na okruhu někdo trénuje a podklad se ujíždí. Přibyly také jedny schody na výjezdu z velké Myší díry do ohrady pro koně. V koňské ohradě je přidáno ještě dalších 150 metrů, kde to pěkně tahá za nohy a nejede to.

„Klády jsme položili před kabinami Sokola Jabkenice, aby ten kdo klády dokáže skočit, tak by měl před sebou dlouhou rovinku a snad na tom i něco vytěží. Klády jsou pro letošek docela silné (37-40 cm) a jak říká Beneš: „už se těší na vaše zuby převodníků.“

Na okruhu je pernamentně několik trénují závodníků či závodnic, naposledy ve středu jezdci z Tábora či Mladé Boleslavi. „Co jsem od těch krosařů zjišťoval, tak údajně je to tady tak těžké, jako to ještě nikdy nebylo. Prý není kde si vorazit. Ale podle mě to tak má být, vždyť je to mistrák a ten tu taky nikdy nebyl,“ pokračuje Beneš. Okruh pro letošní mistrovství měří 2730 metrů a v každém z nich čeká patnáctimetrové převýšení a již tradiční Myší díra, Psí schody, Srnčí stezka, Smetanova procházka, Tříhrbý velbloud.

„Každopádně to bude spravedlivé a těžké mistrovství. Zatím se tam jezdilo na bahně, bylo to hodně silové, ale na trati jsou i technické pasáže. Ovšem sám jsem hodně zvědavý, co nám přichystá počasí,“ přidal trenér táborských cyklokrosařů Michal Bednář.

A nakonec ta velká hádanka na jakém povrchu se pojede. Nyní je okruh mokrý a při středečním tréninku jezdci museli klopenky běhat. „Napadlo tu trochu sněhu, ale je to mokré, takže se to rychle rozjíždí do bláta. Ovšem pozor. Z pátku na sobotu má být přes noc až -7 stupňů a to situaci mění. Pokud se předpověď vyplní, tak se dá očekávat, že to zmrzne a bude se jezdit ve vyjetých kolejích,“ předpovídá Radek Beneš.


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail