Získá Havlíková rekordní titul, vybojuje Boroš čtvrtý?

Na startu jubilejní sedmdesátého mistrovství České republiky v cyklokrosu budou i dva z nejúspěšnějších jezdců české historie Pavla Havlíková (LAWI junior team) a Michael Boroš z ČEZ Cyklo Teamu Tábor a oba jsou shodně před sobotním mistrovství v Jabkenicích, kde se o medaile pojede poprvé v historii, největšími favority svých závodů.

Rekordmany v počtu zisku zlatých medailí jsou Radomír Šimůnek starší a Zdeněk Štybar, kteří stáli na nejvyšším stupni shodně sedmkrát. Pěti tituly se mohou pochlubit Karel Bouška, Jaroslav Antoš, Vojtěch Červínek, Miloš Fišera a současný reprezentační kouč Petr Dlask. Ze současných jezdců je jasně nejlepší trojnásobný šampion Michael Boroš, který kromě toho má ještě dvě stříbra a dva bronzy.

Nejčastějším návštěvníkem stupňů vítězů je ovšem Pavla Havlíková, která se může pochlubit stejně jako Šimůnek a Štybar sedmi tituly, ale navíc v její sbírce je šest stříbrných medailí a dva bronzy. Po dlouhých letech, kdy vládla českému ženskému cyklokrosu v barvách stáje KC Kooperativa Jablonec nad Nisou, pojede poprvé v novém drezu LAWI junior team.

Před rokem v Jičíně vyhrál Emil Hekele před Tomášem Kopeckým a Michaelem Borošem, v ženách slavila titul Pavla Havlíková před Nikolou Bajgerovou a Terezou Švihálkovou.

Ovšem na medaile myslí pochopitelně celá řada dalších jezdců. Ve startovní listině mužů jsou další zajímavá jména. Pojedou bratři Adam a Jakub Ťoupalíkové (Elkov Kasper), kteří jsou již silničáři, ale Adam má mistrovský titul z roku 2015 a k tomu dva bronzy, navíc i medaile z MS juniorů a U23. Do terénu se po dlouhé době vrací Karel Hník nově v dresu D2mont Merida cycling team (v roce 2011 třetí na MS U23 a o rok bronzový na domácím šampionátu). Pokud bude mít negativní test na Covid-19, tak pojede i biker Jan Škarnitzl (Cyklostar Trek Pirelli), nastoupí i dlouholetý reprezentant Tomáš Paprstka (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team), který před rokem přesedlal na horská kola, ale doma má dvě stříbra z minulých let.

Největšími soupeřkami obhájkyně titulu Havlíkové by měla být Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers MTB), která vyhrála seriál Toi Toi Cupu, Nikola Nosková (SD Worx), jež má z minulých šampionátů jedno stříbro a tři bronzy a zamíchat pořadím může zcela jistě v poslední době stále se lepšící Tereza Tvarůžková (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín.). Pojedou i dvě loňské medailistky Tereza Švihálková (ČEZ Cyklo team Tábor) a Nikola Bajgerová (Dukla Praha). Ty však v současné sezoně zatím přesvědčivou formu neukazovaly, když shodně v závodech Toi Toi Cupu skončily nejlépe páté, ale kdo ví, třeba překvapí.

"Trať je trochu pozměněná, je to více tahové. Důležité budou podmínky, zda bude bláto či přimrznuto. Nejtěžší bude výjezd z nejnižšího místa, tak se to bude dělit. Po nich následují schody a tam se bude nejspíš rozhodovat," říká reprezentační kouš Petr Dlask. A koho favorituje? Věřím, že dobře dokáže zajet Boroš, ale je tam Adam Ťoupalík, jeho bratr Jakub a doudám, že se ukáží i mladí Jakub Říman a Šimon Vaníček. A mezi ženami mají největší naděje Pavla Havlíková, Karla Štěpánová a Tereza Tvarůžkova."

Ženy vyrazí na trať ve 12:00, muži startují ve 13:25.


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail