Boroš: V Ostende chci sezonu určitě vylepšit

Na domácích tratích osmadvacetiletý Michael Boroš z ČEZ Cyklo Teamu Tábor kraloval. Naprosto suverénně vyhrál seriál Toi Toi Cupu, v Jabkenicích vybojoval čtvrtý domácí titul, ale na mezinárodní scéně zůstal hodně za očekáváním, ani jednou neskončil v závodech Světového poháru v první dvacítce. Na mistrovství světa debutoval jako junior v roce 2009 v Hoogerheide, potom chyběl jen jednou v roce 2012 v Koksijde a v Ostende pojede světový šampionát podvanácté.

Kde jsi dopadl nejlépe?

Mým největším úspěchem je sedmé místo z lucemburského Bielesu v roce 2017.

Letošní sezona je taková .... divná. Jak ji vnímáš?

Je to zvláštní, ale nějakým způsobem se toho na domácích tratích podařilo dost uskutečnit. Někomu to vyhovuje, někomu ne. Popral jsem se s tím, léto mi celkem sedlo, v zimě jsem ale zvyklý závodit mnohem více. Nebylo to ono a k tomu nějaké zdravotní problémy, proto je ta sezona taková, jaká je. Ve světě se mi nepodařilo skončit do dvacítky a to rozhodně nejsou moje cíle. I proto jsem po Overijse zůstal v Belgii abych nemusel tolik cestovat. Šampionátu věnuji vše, udělám maximum pro to, abych uspěl.

V měření se světovou špičkou jsi pouze jedenkrát bodoval ve SP. S tím asi spokojen nejseš...

To je dost špatné, někdy mě potkala smůla, ale na to se nikdo neptá. Natrénováno jsem před sezonou měl, trénuji stejně, ne-li lépe, jako v té sezoně kdy jsem byl sedmý na MS. Kdybych věděl co mám změnit, tak to udělám, ale snažím se dělat maximum.

V Overijse tě rozhodčí dokonce stáhli z tratě. Stalo se to již někdy?

Párkrát mě to již potkalo. Na mistrovství na světa se mi to ale nestale a pevně věřím, že to tak zůstane.

Nyní tě čeká vrchol sezony. Jak jsi na něj připraven?

Já myslím, že připraven jsem dobře. Udělal jsem pro to vše a když se šampionát povede, tak to bude trošku odměna za odvedenou práci. Sezonu bych tím mohl vylepšit.

Jak by jsi charakterizoval trať MS?

Znám ji, ale nikdy jsem na ní nezávodil, Ve čtvrtek a pátek se na ni půjdu podívat. Trať je těžká, je tam dost písku a na něm jsem prakticky letos nezávodil, takže jsem sám dost zvědavý.  I proto jdu zítra do písku potrénovat.

Oproti SP nepojede tolik Belgičanů a Nizozemců. Na jaké umístění před Ostende myslíš?

Já vždy říkám, že pro mě je jediný úspěšný výsledek v TOP 10, to je můj cíl, ale letos k tomu mám daleko. Blíže si myslím, že mám k 15. místu, tam pak rozhodují detaily. I s tím bych byl snad spokojen, do dvacítky se vejít musím.

Co pro tebe znamená, že bude na startu také Zdeněk Štybar?

Dozvěděl jsem se to také až tento týden. Já osobně jsem za to velmi rád, je to velký přínos. Snad to přitáhne diváky k televizi a novináři budou mít o čem psát. Snad se spolu na trať vydáme. Na písku umí, vyhrál i v Koksijde. Umí poradit a nějaké rady se jistě hodí.

 


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

TOI TOI Cup 2021
Ml. Boleslav, HlinskoSlaný, Rýmařov

Světový pohár 2021/2022
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Iowa - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 23.9.2021
TOI TOI Cup Mladá Boleslav
TOI TOI Cup Hlinsko

Jednou větou

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail