Dlask: „Největší šance mají jezdci kategorie U23“

Dlouho byl vrchol cyklokrosové sezony, mistrovství světa v belgickém Ostende, nejistý. Až v úterý dopoledne organizátoři po dlouhém vyjednávání s místními úřady, které silně znepokojoval to, že se v Oostende objevil nový jihoafrický typ koronaviru, oznámili, že se pojede. Ovšem ještě za přísnějších opatření než byla stanovena do té doby.

„A poté přišly další instrukce, které organizátoři poslali. Například hotely, kde účastníci MS bydlí, dostaly příkaz s instrukcemi jak se chovat. Na trati i v jejím okolí byla přijata řada dalších opatření. Všichni účastníci jsou podrobeni pravidelnému a častému testování, jeho strategie byla stanovena po konzultaci s místními hygieniky. Kromě klasických opatření jsou opět vytvořeny funkční bubliny rozdělené na závodníky , organizační tým a média. Kontakt mezi těmito bublinami je snížen na absolutní minimum prostřednictvím specifických koridorů a značených směrů,“ popsal situaci český reprezentační kouč Petr Dlask .

A jak vidí celkově sezonu?

Sezona byla chaotická, na začátku se předělával celý program, co bylo dané se během chvíle změnilo, zrušilo, přesunulo. Z pozice mládeže jsme jediní uspořádali v Táboře SP a pak konec. Pro ty mladé jezdce přišla strašná díra. Prakticky ani kategorie U23 a elitní od začátku listopadu nezávodily. Proto chybí závodní rytmus, takže připravit se na mistrovství bylo strašně složité.  Připraveni jsme proto úměrně programu, který jsme měli, ale nebereme to jako výmluvu, ale tak to je.

Na šampionátu jseš s nejmenší výpravou za dlouhé roky…

To je především tím, že zrušeny byly kategorie juniorů, tam jsme měli pro šampionát nejvíce jezdců. V ostatních máme málo závodníků schopných startovat na MS.

A jak to vypadá s přípravou v místě MS?

Budeme absolvovat oficiální tréninky, které jsou ovšem hodně zkrácené, dnes nás čekají další testy. Naštěstí bydlíme kousek od trati, tak čtyři kilometry, takže moc jezdit nemusíme. A počasí?  Na sobotu je nahlášen déšť, tak uvidíme.

Pozitivní zprávou je, že pojede Zdeněk Štybar? Co to může přinést ostatním?

Šampionát je kousek od jeho bydliště, všechno klaplo a že pojede je super. Vždy pro ty mladší je to motivace a znova opakuji, velká škoda, že tu nemohou být junioři. Viděli by, jak se připravuje na závod.

Na medaile asi moc myslet letos nemůžeme. S jakými výsledky budeš spokojen?

Medaile jsou opravdu strašně vysokou, v tuto chvíli si myslím, že největší šanci mají jezdci U23. Každý z nich má nějakou výkonnost a věřím, že všichni podají maximální výkon a odevzdají vše co v nich.


< Zpět

TV program ČT sport

Aktuální program cyklokrosu na ČT sport

Záznamy závodů na webu ČT sport:

TOI TOI Cup 2021
Ml. Boleslav, HlinskoSlaný, Rýmařov

Světový pohár 2021/2022
Waterloo - ženy x muži elite
Fayetteville - ženy x muži elite
Iowa - ženy x muži elite
Zonhoven - ženy x muži elite

Šoty z pořadu BBV
Tiskovka k TTC 23.9.2021
TOI TOI Cup Mladá Boleslav
TOI TOI Cup Hlinsko

Jednou větou

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail