Česky English

V ženách kompletní nizozemské stupně

Tak jak se odvíjela celá sezona, tak skončilo i mistrovství světa. V belgickém Ostende obsadily nizozemské cyklokrosařky kompletní stupně vítězek. Zvítězila Lucinda Brandová, která přijela o osm vteřin před Annemarie Worstovou a bronz brala Denise Betsemaová. Jediná naše závodnice ve startovním poli čtyřicítky závodnic Pavla Havlíková závod nedokončila.

Hned po startu podle předpokladů opanovaly čelo závodu nizozemské favority Denise Betsemaová, Annemarie Worstová, Lucinda Brandová, Yara Kastelijnová. Hned v první zatáčce však podklouzlo kolo úřadující světové šampionce Ceylin Carmen del Alvaradové a přes ní se ve dvacáté vteřině poroučela k zemi také domácí Sanne Cantová a to pro ně znamenalo stop v boji o medaile.

V úvodu se hodně vepřed se držela také Lucemburčanka Christrine Majerusová, tradičně pomalejší rozjezd měla Clara Honsingerová z USA, v cíli prvního kola na sedmém místě. Stejně tradičně ale dokázala zrychlovat a nakonec se jako jediná na čtvrtém místě dokázala vtěsnat mezi pětici nizozemských reprezentantek.

Od druhého kola jezdila na čele s náskokem deseti vteřin Betsemaová, za ní se držely Brandová a Worstová, na čtvrté místo se probojovala Alvaradová a v popředí jezdila i Britka Evie Richardsová. Havlíková, která startovala až ze čtvrté řady, jezdila kolem 35. místa. Na okruhu, který ji ani trochu nevyhovoval se kupředu neposouvala, nakonec pro ze závodu odstoupila.

„V prvním kole mě málem povalila vlna. Byla jsem celá promočená a zmrzla mi půlka těla a již jsem se nerozhýbala. Je to strašné škoda, ale opravdu nešlo jet. Ztratila jsem smysl pro závod, jen jsem přežívala a raději odstoupila,“ řekla Pavla Havlíková.

Ve třetím kole se na Betsemaovou dotáhly Brandová a Worstová, druhou jmenovanou však zpozdil pád v písečné pasáži a to samé se opakovalo ve čtvrtém kole, ale pokaždé se dokázala na čelo vrátit. V posledním kole ale Brandová zaútočila a za ní se udržela pouze Worstová, zatímco Betsemaová ztrácela. Překvapivě se nerozhodlo v písku, ale jedné z posledních zatáček na hipodromu. Worstová se předtím dostala na první pozici, ale v inkriminovaný moment ji soupeřka podjela a Worstové ve snaze zachránit situaci podklouzlo kolo a další pád znamenal rozuzlení zápletky.

Brandová se tak v jedenatřiceti letech dočkala po vítězství v seriálu Světového poháru premiérového titulu světové šampionky, na Worstovou "zbylo", stejně jako před rokem, stříbro. Pro Betsemaovou je naopak bronz první medailí ze světových šampionátů, loni zlatá Alvaradová dojela nakonec až šestá.

Výsledky:

Ženy:

1. Brandová 46:53, 2. Worstová +8, 3. Betsemaová (všechny Niz.) +19, 4. Honsingerová (USA) +52, 5. Kastelijnová +:104, 6. Alvaradová (obě Niz.) +1:12, ...Havlíková (ČR) nedokončila.


< Zpět

Jednou větou

12.11.2020 - Protokol UCI Covid potřebný pro nadcházející závody Toi Toi Cupu !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail