Petr Klouček se vrací, bude šéftrenérem

K české cyklokrosové reprezentaci se po více jak desetileté přestávce vrací nejúspěšnější trenér historie Petr Klouček. Čtyřiašedesátiletý odborník od 1. dubna bude zastávat funkci šéftrenéra a trenérský tým spolu s ním budou tvořit Petr Dlask v pozici trenéra a Michal Bednář jako asistent.

„Jsem rád, že se vrací trenérská legenda na funkci šéftrenéra cyklokrosové reprezentace. Petr Klouček za svoji trenérskou kariéru spolu s Milanem Chrobákem a Antonínem Ungermanem získal 22 medailí na mistrovství světa, z toho osm ze dvou světových šampionátů v Táboře v letech 2001 a 2010. Na obnovenou spolupráci se moc těším a věřím, že to povede k lepším výsledkům našich reprezentantů,“ řekl viceprezident Českého svazu cyklistiky a šéf cyklokrosové komise Petr Balogh.

Bývalý úspěšný cyklokrosař Petr Klouček má ze světových šampionátů sice jen jednu bronzovou z roku 1983 z Birminghamu, ale z domácích mistrovství jich má ve své sbírce sedm, když v letech 1980 a 1982 získal zlato, k tomu přidal tři stříbra (1983, 1984, 1987) a dva bronzy (1979, 1986). Navíc vyhrál pětkrát celkové hodnocení Českého poháru.

„Budu mít funkci šéftrenéra, ale pracovat budeme dohromady, jen tak se dá posunout dále. Já osobně si myslím, že v republice cyklokrosu v současné době nejvíce rozumí zcela jistě Petr Dlask. Pochopitelně nezná vše, a proto je potřeba spojit síly a skloubit vše ku prospěchu cyklokrosu jako takového,“ prozradil Petr Klouček s tím, že bude objíždět závody Světového poháru. „Když to půjde, tak u toho chci co nejvíce být. Závody jsem objížděl často i v minulých letech, jen v posledním roce pro koronavirovou pandemii jsem jich tolik neviděl,“ pokračoval Klouček.

Při svém minulém úspěšném působení u české reprezentace byl znám svým postojem k mladým jezdcům s nimiž neúnavě objížděl závody v zahraničí.  „Nyní díky tomu, kolik je v kalendáři závodů SP pro mladé a množství závodů doma, tak těch možností jezdit na další závody s mladými asi tolik nebude. Ale kolem Vánoc a když to jen trochu půjde, tak na to chci navázat. Generace Štybarů, Šimůnků, Bínů, Paprstků a dalších na tom vyrostla,“ naznačuje.

„Rád bych našim trenérům na silnici a v cross country, hlavně mládeže, chtěl vzkázat, aby se  podívali na současnou světovou cyklistiku, kde všechny ty hvězdy začínaly. Mathieu van der Poel, Wout Aert, Julian Alaphilippe, Thomas Pidcock, to jsou všichni původem cyklokrosaři a cyklokrosu se věnují stále. Ale nemusíme chodit daleko – to samé platí o Štybarovi, či naposledy i v případě současného silničního šampiona Adama Ťoupalíka. Proto nevím, proč se cyklokrosu někteří brání,“ zdůraznil Petr Klouček.

"Já toto rozhodnutí cyklokrosové komise jen vítám. Vidím v tom především posílení trenérského týmu u reprezentace, Petr Klouček díky svým zkušenostem a předchozím výsledkům bude jistě přínosem. Očekávám od toho ale i lepší spolupráci s oddíly a kluby. Věřím, že by to mohlo přinést lepší výsledky našich jezdců na mezinárodním poli a návrat našeho cyklokrosu tam, kde ještě v nedávných letech byl," řekl k této změně prezident ČSC Petr Marek.


< Zpět

Jednou větou

01.02.2022 - Ohlédnutí za sezónou Toi Toi Cupu 2021 vytvořené Českou televizí naleznete zde.

20.09.2021 - Pro nadcházející závody Toi Toi Cupu je potřeba v rámci registrace mít sebou připravený a vyplněný i formulář o Čestném prohlášení o zdravotním stavu ve vztahu ke Covid-19 !

5.11.2020 - ME v Nizozemsku můžete shlédnout v přímém přenosu na programu Eurosport 2 - závod žen v sobotu 7.11. od 13:55 a závod mužů v neděli 8.11. od 13:25.


11.10.2020 - Ouverturu Superprestige v Gietenu vyhrálí Ceylin Alvarado a Toon Aerts.

25.9.2020 - MS 2025 v cyklokrosu bude ve fracouzském Liévinu.

24.9.2020 - Veloclub Koksijde oznámil, že neuspořádá závod světového poháru 22.11.2020.

15.9.2020 - Sledujte novou stránku TOI TOI Cup 2020 na Facebooku.

15.9.2020 - Závod světového poháru v Diegemu 27.12.2020 byl zrušen. Pořadatelé nejsou schopni dodržet koronavirová opatření.

13.9.2020 - Výsledky prvního mezinárodního závodu ve švýcarském Badenu (C1).


Počasí

Předpověď počasí

close
detail